fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. 10 yıldır açılmayan Satoshi dönemi cüzdan yeniden aktif – Kaç Bitcoin var?

10 yıldır açılmayan Satoshi dönemi cüzdan yeniden aktif – Kaç Bitcoin var?

10 yıldır açılmayan Satoshi dönemi cüzdan yeniden aktif – Kaç Bitcoin var?
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Neredeyse 10 yıldır hareketsiz olan bir Bitcoin cüzdanı “uyandı”. Satoshi döneminden bu yana hareketsiz olan cüzdanın neden yeniden aktif olduğu merak ediliyor.


10 yıldır açılmayan Satoshi dönemi cüzdan yeniden aktif – Kaç Bitcoin var?

Popüler kripto izleme Twitter botu Whale Alert, 9 yıldan fazladır hareketsiz olan bir Bitcoin cüzdanının yeniden aktif olduğunu tespit etti.

Bu cüzdanda 791 BTC var. Bu da lider kripto paranın mevcut fiyatından 26,147,621 dolar ediyor. Bu cüzdan Bitcoin’in efsanevi kurucusu Satoshi Nakamoto’nun ortadan kaybolmasından hemen sonra açılmıştı. Satoshi Nakamoto’nun kimliği şimdiye kadar netlik kazanmasa da gölgesi kripto sektörünün üzerinden eksik olmuyor.

Whale Alert (@whale_alert) söz konusu cüzdandaki hareketliliği şöyle duyurdu:

“İçinde 791 BTC (26,147,621 dolar) bulunan hareketsiz adres 9.1 yıl sonra aktif oldu.”

Peki, bu kadar yıldır açılmayan cüzdan neden aniden harekete geçti? Whale Alert’in tweetine yorum yapan bazı kullanıcılar, şaka yaparak söz konusu cüzdanın sahibinin yıllarca başarısız denemeden sonra şifresini hatırlamış olabileceğini söylüyor.

Satoshi dönemi cüzdanlarda hareketlilik artıyor

Buna benzer birkaç olay geçtiğimiz Şubat ve Mart aylarında yaşanmış ve yüklü miktarda Bitcoin hareketi olmuştu. Bu cüzdanların Satoshi döneminden bu yana hareket etmediği bildirilmişti. Bir cüzdandan 5,000 BTC, diğerinden ise 2,000 BTC’den biraz fazla kripto para sahipleri tarafından yer değiştirilmişti.

Daha önce yüklü miktarda Bitcoin, madenciler tarafından eski cüzdanlardan hareket ettirildiğinde bu BTC fiyatında dalgalanmaya yol açıyordu.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.