okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.29%
Bitcoin
68.596,34 USDT
eth
ETH
0.57%
Ethereum
3.866,73 USDT
bch
BCH
0.42%
Bitcoin Cash
472,39 USDT
xrp
XRP
0.34%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
0.72%
Litecoin
84,04 USDT
bnb
BNB
0.21%
Binance Coin
602,97 USDT
sol
SOL
2.24%
Solana
172,47 USDT
avax
AVAX
0.68%
Avalanche
37,27 USDT
ada
ADA
1.2%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
2.23%
Poladot
7,53 USDT
doge
DOGE
2.67%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
8.18%
Shiba Inu
0,00 USDT

Cardano’da yeni ürün, ADA akıllı-sözleşmeye bir adım daha yaklaştı

alonzo güncellemesi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano uzun süredir beklediği Alonzo güncellemesi ile akıllı-sözleşme kabiliyetine kavuşacak. Bugün duyurulan yeni ürün paketiyle güncelleme öncesi bir aşama daha geçildi.

Cardano akıllı-sözleşmeye bir adım daha yaklaştı

Blockchain platformu Cardano, geliştiricilere, son kullanıcılara ve işletmelere yeni bir ürün paketi aracılığıyla finansal sözleşmelerde akıllı sözleşmeler yürütmeleri için araçlar sağlamaya hazırlanıyor.

Şirketin Marlowe adlı ürün paketi, akıllı sözleşmelerin sırasıyla oluşturulup test edilebildiği geliştiriciler için Marlowe Build ve Marlowe Play ile son kullanıcıların özelleştirilebilir, açık kaynaklı şablonlar kullanarak blok zincirinde finansal anlaşmalar yürütmesi için Marlowe Run’ı içeriyor.


Cardano projesinin ana şirketi Input Output Hong Kong’da (IOHK) ürün müdürü Shruti Appiah, konuyla ilgili yayınladığı blog postunda şunlara yer verdi:

 

İnsanları kendi finansal araçlarını yaratmaları ve etkileşimde bulunmak istedikleri herkesle anlaşmalar yapmaları için desteklemeye çalışıyoruz

 

Son kullanıcılar için Marlowe’ın bu yıl aşamalı olarak kullanıma sunulacağını söyleyen Appiah sözlerine şöyle devam etti:

Marlowe öncelikle, yalnız Cardano blockchaini üzerinde çalışacak, ancak blockchainden bağımsız yapısıyla gelecekte daha geniş bir kitleye ulaşmak için diğer blockchainlerde de çalışabilir.

 

Bilindiği gibi IOHK, Cardano blockchainine akıllı-sözleşme ve merkezsiz finans uygulamalarını kazandıracak Alonzo güncellemesi çalışmalarını sürdürüyor. Yeni hizmete sokulacağı açıklanan paketle birlikte, Ağustos ayında lansmanı yapılması beklenen güncellemeye bir adım daha yaklaşılmış oldu.

 

 

Canlı ADA coin fiyatı: [mcrypto coin=”ADA” currency=”USD”]

İlgili: Cardano ADA coin nedir, nereden ve nasıl alınır?

İlgili: Cardano ADA coin güncel fiyat tahmini, 2021-2025

İlgili: Cardano gündem, haber ve son dakika gelişmeleri

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.