1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Cardano’dan büyük sürpriz! Cardano stablecoin geliyor!

Cardano’dan büyük sürpriz! Cardano stablecoin geliyor!

Cardano’dan büyük sürpriz! Cardano stablecoin geliyor!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano ilk stablecoinine kavuşuyor. Yeni stablecoin Cardano’nun DeFi projelerini destekleyecek.

Cardano zirvesinden sürpriz çıktı, Cardano stablecoin geliyor

Cardano ana şirketi IOHK Cardano’da çalışmak üzere tasarlanan ilk stablecoin’in piyasaya çıktığını duyurdu. Yeni stablecoini COTI Group geliştirdi.

Haber ilk olarak Cardano lideri Charles Hoskinson ve COTI Group CEO’su Shahaf Bar-Geffen tarafından Laramie, Wyoming’deki Cardano Zirvesi aşamasında açıklandı.

Djed ismi verilen stablecoin, Cardano blockchainin DeFi ve akıllı sözleşme alanında gelişmesini destekleyecek.

İlgili: Cardano gündem, haber ve son dakika gelişmeleri

Cardano stablecoin

İlgili: Cardano ADA coin nedir, nereden ve nasıl alınır?

Konuyla ilgili konuşan Cardano CEO’su Charles Hoskinson, yeni tür Djed stabilcoinlerinin, özellikle talebin ve düzenlemelerin zirvede olduğu bir zamanda stablecoin anlayışını değiştirebileceğine inanıyor. Hoskinson;

Djed stablecoin, kripto endüstrisinin astronomik bir büyüme yaşadığı bir zamanda tamamen yeni bir kitleye hitap ederek bir oyun değiştirici olabilir.

Djed, kripto piyasalarının fiyat oynaklığıyla mücadele etmek için sağlam bir yöntem olduğunu kanıtlıyor. COTI, Cardano ekosisteminin uzun süredir ortağıdır, onları bu yeni girişimde görmek harika.

İlgili: Cardano yorum, ADA coin güncel fiyat tahmini, ADA fiyat analiz 

Djed Nedir ve Cardano’nun Neden Stabil Coin’e İhtiyacı Var?

Stabilcoin, sabit bir değeri korumak için tasarlanmış bir kripto para birimidir. En iyi bilinen sabit paralar, dolar veya Euro gibi fiat para birimlerine sabitlenmiş USDT veya Stasis gibi kripto para birimleridir. Bununla birlikte, değeri altın (Digix gibi) gibi diğer emtialara veya hatta diğer kripto para birimlerine veya kripto para sepetlerine 1:1 sabitlenmiş kripto para birimleri vardır.

Stablecoinin değerini korumak için uygulanan en popüler teknik ihraççı şirketin, ihraç ettiği stablecoin kadar referans varlıktan tutması ya da bloke etmesi olarak karşımıza çıkıyor. Bu bağlamda, dolaşımda 3.677.063.935 USDC tokeni olduğundan USDC’nin piyasa değeri 3.677.063.935 $’dır ve teminat olarak Circle 3.677.063.935 dolar tutar.

Djed de ise, değeri, 1 ABD dolarına sabitleyebilmek için Cardano blockchaini, akıllı sözleşme tasarımından yararlanan algoritmik bir tasarım kullanır.

Canlı ADA coin fiyatı: $ 0.364018

Daha fazla Cardano ADA coin analiz, haber ve yorumları için tıklayınız

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: