Cardano yeniliklere hız kesmeden devam ediyor!

cardano
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano, son dönemlerde yaptığı güncellemeler ve anlaşmalarla kripto dünyasındaki yerini sağlamlaştırıyor. Detaylar haberimizde.

Cardano yeniliklere hız kesmeden devam ediyor

Cardano, kripto para piyasasında yerini sağlamlaştırmak ve rakipleri ile arasını kapatmak adına hız kesmeden yenilik yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan güncelleştirmeler ile ağda yenilikler yapan Cardano şimdi de bir ortaklığa imza atıyor.

Cardano geliştiricisi IOHK ve Nervos Partners Cardano’ya ilki çapraz zincirli köprüyü kuracak. Temmuz ayı bitmeden hayata geçirilmesi planlanan proje Cardano ve Nervos’un birbirini yerine kullanılmasına izin verecek.

Bkz: Cardano haberleri ve son dakika gelişmeleri

Cardano’nun ilk çapraz zincir köprüsü olacak proje,önümüzdeki altı hafta içinde piyasaya sürülecek ve iki büyük piyasa değerli kuruluşu birbirine bağlayacak. Her iki tarafta yaptıkları açıklamalarda Her iki blok zincirin birlikte çalışıla bilirliğinin mevcut olacağını ve tüccarlar hangisini kullanırsa kullansın sorunsuz bir deneyim sunacaklarını ifade ettiler.

Bağlantı, Nervos’un “Force Bridge” çapraz zincir teknolojisini kullanacak. Teknoloji, ADA ve CKB sahiplerinin, Nervos’un “belirteç sarma” dediği şeyi kullanarak her iki ağda da kullanıcı tanımlı simgeler geliştirmesine izin verme yeteneğini de içeriyor. Ayrıca Cardano geliştiricilerine, dApp’ler geliştirmek için Nervos’un araçlarına erişim hakkı verilecek. 

IOHK CTO’su Romain Pellerin, anlaşmanın önemine vurgu yaparak, kullanıcıların sorunsuz bir deneyim yaşamasını sağlamak için bunun gibi köprüler mutlak bir gerekliliktir” dedi.

Pellerin, iki ekosistemin bağlantısının blok zincirinin adil ve daha etkili bir küresel finans sistemi oluşturmaya devam etmesine yardımcı olacağını da ifade etti. Köprünün gelecekte her iki kuruluşunda birlikte daha fazla yenilik üzerinde çalışacakları konusunda da bir umut olduğunu dile getirdi.

Ayrıca köprü tamamlandığında köprüye “Kuvvet Köprüsü” adı verilecek ve müşterilerin hem Cardano hem de Nervos’tan gelen hareketlere erişirken farklı cüzdanlara sahip olma ihtiyacını ortadan kaldıracak.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Cardano yeniliklere hız kesmeden devam ediyor!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.