1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Cardano kurucusu: ADA beklenen patlamayı yapamadı çünkü…

Cardano kurucusu: ADA beklenen patlamayı yapamadı çünkü…

Cardano kurucusu: ADA beklenen patlamayı yapamadı çünkü…
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano fiyatı, ADA’ya olan sosyal medya ilgisi rekor seviyeye ulaşmasına rağmen Vasil yükseltmesinden etkilenmedi. Vasil hard fork, Cardano’nun (ADA) blok zincirinin performansını iyileştirmek ve onu zorlu bir merkezi olmayan kripto projesi olarak kurmak için lanse edilen gerekli ve önemli ağ güncellemelerinden biri olarak ortaya çıkmıştı.

Cardano neden yükselemedi?

Yükseltmeye giden yol, kripto topluluğundan Cardano’ya büyük ilgiyle sonuçlandı. Gerçekten de, 23 Eylül itibariyle, ADA’nın günlük sosyal medya mentionları, 90 günlük bir süre içinde rekor bir seviye olan 52.470’e ulaştı. Lunar Crash verilerine göre, ADA toplamda 2.32 milyon sosyal mention kaydetti. Cardano’ya olan ilgi, ağ üzerinde bir “Ethereum katili” olma yolunda ilerlerken, genellikle artan geliştirme faaliyetlerini yansıttı.

Cardano

ADA’ya ilgi Vasil hard fork’un önüne geçti. ADA’nın sosyal mentionları ile Vasil güncellemesi arasındaki korelasyon, ağ yükseltmesinin kripto para birimi için yükseliş olayı olarak görüldüğü düşünüldüğünde sürpriz olmamalıdır. Özellikle, daha geniş kripto piyasası oynaklığı ile ADA, sektörü düşüş momentumundan çekmesi muhtemel dijital varlıklar arasında potansiyel olarak kabul ediliyor.

Aynı zamanda, sosyal medya ilgisindeki artış, iddia edilen yazılım testleri ve hatalar nedeniyle Vasil hard fork’un gecikmeli sunumuyla ilgili önceki endişeleri görmezden gelmiş görünüyor. Özellikle, ekip temkinli kalmaya çalışırken Cardano’nun gelişimi yavaş ilerledi. İlginç bir şekilde, Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, Vasil yükseltmesinin “ortalama Cardano kullanıcısı” için olmadığını tespit ederken gecikme için eleştirileri reddetti. Vasil hard fork’un önemine rağmen, ADA henüz herhangi bir fiyat patlaması kaydetmedi. Ancak, yükseltmenin gelecekte ADA’nın değerini olumlu yönde etkileyeceği tahminleri var.

Cardano

ADA fiyat analizi

Akıllı sözleşme özelliklerini iyileştirmek ve güvenliği artırmak için yapılan güncelleme, varlık için yükseliş tetikleyicisi olarak görülüyor. Örneğin, yükseltmeden 24 saat sonra, ADA’nın değeri küçük kazançlar kaydetti, ancak genel kripto piyasası fiyat düzeltmesinin etkisi hala ağır basıyor. Yazım zamanına göre, varlık 0,45 dolardan işlem görüyordu ve son 24 saatte yaklaşık 0,5 dolar kazandı. Haftalık grafikte ADA’nın fiyatı 18 Eylül’de 0.48$’da zirve yaptı. Ayrıca, ADA 0,5 dolarlık direnci geçemedi ve fiyatı 0,45 dolar civarına geri itti. Bununla birlikte, olumlu ağ gelişimine rağmen, hakim düşüş duyguları göz önüne alındığında, kırılma işaretleri kasvetli görünüyor.

Kaynak

Etiketler: