1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Cardano kritik güncelleme tarihi kesinleşti: Akıllı sözleşmeler başlıyor

Cardano kritik güncelleme tarihi kesinleşti: Akıllı sözleşmeler başlıyor

Cardano kritik güncelleme tarihi kesinleşti: Akıllı sözleşmeler başlıyor
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano’nun arkasındaki ekip, mainnet için Alonzo güncellemesinin tarihini kesinleştirdi. Artık ADA ekosisteminde akıllı sözleşmeler ile yeni dönem başlıyor.


Cardano’da Alonzo güncellemesi ile akıllı sözleşme kesin tarihi açıkladı

Cardano ve onun ekosistemi ile ilgili son birkaç haftada FUD, söylentiler ve gürültüden sonra öyle görünüyor ki akıllı sözleşmeler yüksek ihtimalle yakında başlıyor. Daha kesin söylersek 12 Eylül’de.

Input-Output Global (IOG), birkaç saat önce çok merakla beklenen bir Hark Fork Combinator (HFC) duyurusu yaptı. Duyuruda şöyle deniliyor:

“Başlama tarihi kesinleşti: Bugün UTC ise 17.26 civarında Cardano mainnet’e güncelleme önerisini başarılı bir şekilde sunduk ki Pazar günü hard fork birleştirici olayı tetiklensin.”

https://twitter.com/InputOutputHK/status/1435295005959151618?s=20

Bu arada, bu adım Cardano’nun akıllı sözleşme yeteneklerini tam olarak uygulaması için üçüncü ve son olayı tetikleyecek. IOG yöneticileri ise şöyle açıklıyor:

“Alonzo HFC olayı şimdiye kadarki en önemli güncelleme olacak. Cardano üzerinde akıllı sözleşmeler için yeni dönemin başlaması için en sağlam temeli atmış olacak.”

IOHK’ya göre, tüm hissedarlar, buna borsalar, stake havuzu operatörleri ve üçüncü taraflar da dahil, “Alonzo’ya hazır.” Şöyle deniliyor:

“Pazar günü, temel Plutus akıllı sözleşmeler yeteneği, benzersiz HFC teknolojimiz kullanılarak Cardano ana ağına dağıtılacak. Tüm yazılım yığını genelinde uyumluluk güncellemesi ile birlikte.”

Buna ek olarak, bu platformun arkasındaki ekip, şirket Cardano Zirvesi’ne hazırlanırken Plutus ve potansiyeli hakkında daha fazla bilgi paylaşacak.

Bütün bunlar yaşanırken bazı eleştirmenler Cardano’nın akıllı sözleşme ilerlemesi hakkında konuşuyor. Bazıları Cardano’nun belirli bir akıllı sözleşmede çok sayıda işlemi gerçekleştirme kapasitesini sorguluyor.

Tabii Cardano ekibi bu tür eleştirilere anında cevap veriyor. Zaten son haftalarda Cardano ile ilgili benzer şüpheler ve söylentilere kurucusu Charles Hoskinson da anında cevap veriyor. Sonuç olarak merakla beklenen Cardano güncellemesi sonunda gerçekleşiyor.

İlgili – Hoskinson Cardano’ya şüphe ile bakanlara cevap verdi

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: