1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Cardano Defi startuplarına özel fon, işte şanslı projeler!

Cardano Defi startuplarına özel fon, işte şanslı projeler!

Cardano Defi startuplarına özel fon, işte şanslı projeler!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dijital varlık yatırımcısı Waves Financial Cardano üzerinde kurulmuş Defi startuplarını destekleyecek bir fon kurdu. 

Cardano Defi startuplarına özel fon kuruldu

Kripto para ve dijital varlık alanında kurulan startupları destekleyen bir venture capital şirketi olan Waves Financial  yalnız Cardano DeFi startuplarına özel bir ADA yield fon programı açıkladı.

Waves Financial fonu, Cardano üzerinde kurulan merkezsiz finans DeFi platformlarına likidite sağlayacak. Fon büyüklüğü ilk aşamada 100 milyon dolar olarak açıklandı.

Şirketten yapılan açıklamada, oluşturulan fon Cardano üzerinde faaliyet gösteren, merkezsiz borsa Dex’leri, kredi protokollerini ve stablecoin projelerini kapsayacak. Açıklanan son rakamlara göre, hali hazırda yaklaşık 500 proje Cardano üzerinde faaliyete geçmek üzere.

Son verilere göre, 7 farklı DEX, Cardano TVL değerlerine katkı vermeye devam ediyor. Cardano TVL değeri en son, 285 milyon dolar olarak açıklandı. DEX’ler üzerinde stake edilen varlıklarla birlikte bu rakam, 404 milyon dolara kadar çıkıyor.

Cardano mainneti üzerinde ilk kurulan DEX MuesliSwap oldu. Öte yandan SundaeSwap 102 milyon dolar, Miswap ise 188 milyon dolar ile  şu ana kadar en çok yatırım çeken DEX olarak öne çıkıyorlar.

İlgili: Cardano cüzdan nedir? 2022 en iyi Cardano cüzdanları

Cardano’ya kurumsal ilgi artıyor

IntıTheBlock’un paylaştığı verilere göre, ADA kurumsal yatırım çekme konusunda zirveyi yaşıyor. Cardano blockchain işlem büyüklüğü 2022 yılında, bir önceki yıla göre 50 kat artmış durumda.

 

Ayrıca yine IntoTheBlock verilerine göre, 100.000 dolardan büyük ADA coin işlemleri 2022 yılında büyük artış gördü.

Özellikle, 28 Mart günü ağa üzerinde toplam 69,09 milyar ADA yer değiştirdi. Bu arada ADA coin balina sayılarında da bir artış var. Buna göre, 1-10 milyon ADA arasında varlık tutan adres sayısı, %1,7 artışla 42’ye yükseldi.

Canlı ADA coin fiyatı: $ 0.377827

İlgili: Cardano ADA coin nedir, nereden ve nasıl alınır?

İlgili: Cardano yorum, ADA coin güncel fiyat tahmini, ADA fiyat analiz 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: