1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Cardano Alonzo testneti bekleyenler; bu habere dikkat!

Cardano Alonzo testneti bekleyenler; bu habere dikkat!

Cardano Alonzo testneti bekleyenler; bu habere dikkat!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Geliştirici Input Output Hong Kong’un 12 bölümlük bir Twitter ileti dizisi ile yaşanan sürece ışık tuttu.

Cardano Alonzo testneti bekleyenler; bu habere dikkat!

Cardano ana şirketi, Input Output Honk Kong (IOHK)nin bildirdiğine göre, Cardano’nun merakla beklenen Alonzo Purple güncellemesi, kullanıcıları test ağına dahil etmeye başladı.

Alonzo Purple, Blue ve White güncellemelerinden sonra üçüncü ve son aşama olarak karşımıza çıkıyor.

Alonzo Purple testneti tamamlandığında akıllı sözleşmeleri destekleyen, tamamıyla halka açık ilk Cardano testneti olmuş olacak.

Koinmedya.com’dan daha önce de takip edebildiğiniz gibi, Cardano White testnet akıllı sözleşmeleri desteklemiş ancak yalnız 500 özel kullanıcıya açılmıştı.

Cardano ağının tam olarak akıllı sözleşmelere açılması Ağustos sonu ya da Eylül başında gerçekleşmesi bekleniyor.

Bu noktada Alonzo güncellemesinin tam olarak hayata geçmesiyle birlikte, Cardano ağının, üzerinde ETH barındırabilecek bir ERC20 dönüştürücüsüne dahi sahip olacağı konuşuluyor.

Bilindiği gibi Cardano için Alonzo güncellemesi “Goguen” döneminin tamamlanması anlamına geliyor. Şu ana kadar, Byron, Shelley dönemleri geride bırakılırken, Goguen’den sonra, Basho ve Voltaire dönemlerinin yaşanması planlanıyor.

cardano ada

IOHK kurucusu ve CEO’su Charles Hoskinson, paylaştığı bir videoda son gelişmeleri değerlendirdi. Hoskinson;

Son [Alonzo] güncelleme, Byron ve Shelley’iye kıyasla daha çok yenilik getirirken, çok daha sorunsuz ilerliyor. Güncelleme süreci o kadar rafine edildi ki ekosistemi tek bir tuşla diğer tarafa geçirebiliriz.

Cardano’da yaşanan gelişmeler ADA coin fiyatına da yansıyor. Güncellemenin gerçekleşmeye başladığı Temmuz ayından beri önemli fiyat hareketleri gören ADA coin, hafa sonu 1.47 dolar seviyesine kadar çıktı.

Canlı ADA coin fiyatı: $ 0.310988

İlgili: Cardano ADA coin nedir, nereden ve nasıl alınır?

İlgili: Cardano ADA coin güncel fiyat tahmini, 2021-2025

İlgili: Cardano gündem, haber ve son dakika gelişmeleri

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: