fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. ABD Senatosu Komite Başkanından Bitcoin’e zeytin dalı!

ABD Senatosu Komite Başkanından Bitcoin’e zeytin dalı!

ABD Senatosu Komite Başkanından Bitcoin’e zeytin dalı!
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Senatonun güçlü üyelerinden Elizabeth Warren, Bitcoin’e karşı şüpheci tutumu ile biliniyordu. Senatör Warren, Bloomberg’e verdiği demeç, Bitcoin’e zeytin dalı olarak görüldü.


ABD Senatosu Komite Başkanından Bitcoin’e zeytin dalı!

Geçtiğimiz günlerde Koinmedya.com sitesinde siz değerli okuyucularımıza Bitcoin ve kripto para piyasalarının kaderini belirleyecek iki güçlü kadın makalemizle karşınıza çıkmıştık: Elizabeth Warren ve Janet Yellen!

Lütfen Bkz: Bitcoin’in kaderine bu iki bayan damga vuracak!

İki güçlü kadının da kariyeri başarılarla dolu! Hukuk profesörü Elizabeth Warren, Harvard Üniversitesi başta olmak üzere ABD’nin saygın üniversitelerinde öğretim üyesi olarak çalıştı. Sonrasında ise kariyerine Demokrat Pariteden Senatör seçilerek ABD parlamentosunda devam ediyor. Ekonomi profesörü Janet Yellen ise eski FED Başkanı. Yellen’ın şimdiki görevi ise ABD Hazine Sekreteri yani kısaca ABD ekonomisinin patroniçesi olduğunu söyleyebiliriz.

Elizabet Warren hali hazırda Senatoda Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesi Başkanlığı görevini yürütüyor. Yani finansal piyasaları ilgilendiren konularda çıkacak olası regülasyonlarda Senatör Warren’in etkisi büyük.

Warren, Bitcoin ve kripto paraların denetlenmesinden ve düzenlenmesinden yana. Geçmiş demeçlerinde kripto para piyasalarına yönelik çekincelerinin olduğu yönde açıklamalarda bulundu. Ancak Warren, Bloomberg’e verdiği demeçte Bitcoin ve kripto paraların ardındaki potansiyelin farkında olduğunu belirtti.

Senatör Warren’ın şu ifadeleri oldukça dikkat çekiciydi:

“Eğer insanlar bu işin ticaretini yapacaksa orada hazırda bir polisin beklemesi gerekiyor. Eğer piyasada bir polis yoksa küçük tacirler dolandırılabilir ve bu beni tedirgin ediyor.”

Senatör olası dolandırıcıların önüne geçmek için kripto para piyasalarının düzenlenmesi ve denetlenmesi gerektiğini vurguladı.

Senatör, kripto para piyasalarının en önemli katkısını ise şu cümlelerle ifade etti:

“Kripto paraların en büyük avantajı ise finansal sistemin genişlemesine ve demokratikleşmesine yardımcı olmasıdır.”

Senatör Warren, ABD’de hala bankacılk hizmetlerine ulaşamayan 10 milyonun üzerinde yetişkin olduğunu belirtti. Kripto paralar sayesinde çok daha fazla ABD’li vatandaşın bankacılık hizmetlerine ulaşabileceğini söyledi.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.