1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Cardano Haberleri
  4. Cardano (ADA) yakında 0,50 doları geçebilir: İşte, sebebi

Cardano (ADA) yakında 0,50 doları geçebilir: İşte, sebebi

Cardano (ADA) yakında 0,50 doları geçebilir: İşte, sebebi
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano (ADA) fiyatı 0,40 dolardaki kritik bir dirençle karşı karşıya. Ancak ADA ile ilgili önemli bir gelişme fiyatı 0,5 dolara taşıyabilir. İşte, Cardano ile ilgili bilmeniz gerekenler.


Cardano (ADA) yakında 0,50 doları geçebilir: İşte, sebebi

Mevcut kripto para piyasasındaki duruma rağmen konumunu koruyabilen coinlerden biri de Cardano (ADA). Bu kripto para 2023’te dikkat çeken ralli yaptı. ADA fiyatı hala da yeşil bölgede ve boğa indikatörlere sahip. Bu da yükselişinin hala sona ermediğinin işareti.

Cardano’nun en dikkat çeken özelliği sürekli yaptığı geliştirme çalışmaları. Bu geliştirmeler zaman zaman yavaş olarak eleştirilse de kesin olan bir şey var ki ADA geliştirici ekibi bu eleştirilere aldırmadan yoluna devam ediyor.

İlgili – Ünlü analistten, Bitcoin ve bir altcoin için güçlü ralli açıklaması

Cardano’nun yol haritasındaki bir sonraki önemli olay Voltaire güncellemesi. Bu güncellemenin yılın ilerleyen döneminde olması bekleniyor. Voltaire güncellemesi ise Cardano’yu tamamen merkezsiz bir blockchain yapacak. Bu da şu demek. Diğer “proof of stake” ağlardan farklı olarak Cardano ağı artık Input Output Global’e (IOG) bağlı olmayacak. IOG ise Cardano’yu geliştiren ekip.

Cardano (ADA) yakında 0,50 doları geçebilir: İşte, sebebi

Cardano (ADA) fiyat grafiği TradingView.com

ADA fiyatı ralliye devam edebilir

Yıllar boyunca Cardano’da yaşanan geliştirmeler sırasında ADA fiyatı her zaman ralli yaptı. Mesela, ağa akıllı sözleşme özelliğini kazandıran Alonzo güncellemesinde ADA fiyatı 3,10 dolardaki tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselmişti.

Bunu göz önüne alarak, bahsedilen güncelleme yaklaştıkça ADA fiyatının yükselmeye devam etmesini bekleyebiliriz. ADA fiyatı şu an 0,40 dolar engeli ile mücadele ediyor. Bu da kırılması gereken kritik bir seviye. Eğer boğalar başarılı olursa bu durumda ADA fiyatı 0,5 dolar seviyesine doğru ralli yapabilir.

İlgili – Doğru 2023 tahminiyle ünlü analistten Ethereum rallisi ve LTC, XRP açıklaması

Ancak ADA fiyatında dikkat edilmesi gereken bir husus da var. Eğer Cardano ADA fiyatı 0,35 dolar desteğinin altına düşerse bu sefer de 0,3 dolara doğru yeni bir hızlı çöküş yaşayabilir.

Kaynak

Etiketler: