okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.79%
Bitcoin
69.097,87 USDT
eth
ETH
0.34%
Ethereum
3.740,62 USDT
bch
BCH
-0.53%
Bitcoin Cash
492,21 USDT
xrp
XRP
0.79%
Ripple
0,54 USDT
ltc
LTC
-0.22%
Litecoin
84,81 USDT
bnb
BNB
0.1%
Binance Coin
600,89 USDT
sol
SOL
-0.32%
Solana
167,15 USDT
avax
AVAX
0.25%
Avalanche
38,11 USDT
ada
ADA
0.13%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
1.56%
Poladot
7,36 USDT
doge
DOGE
3.31%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
1.47%
Shiba Inu
0,00 USDT

Güncel Bytom (BTM) rehberi: BTM coin nedir? BTM coin haber-yorum ve analiz

Bytom (BTM) Nedir
Bytom (BTM) Nedir?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bytom (BTM coin) nedir? Bytom, finansal ve dijital değer uygulamaları için tasarlanmış bir blockchain protokolü olarak tanımlanabilir. Bu protokolü kişiler ve benzer şekilde işletmeler rahatlıkla kullanabilir, kayıt olabilir. Sadece dijital değer değil geleneksel değerlerin de değişimi yapılabilir (tahviller, bonolar ve hatta istihbarat verileri).

Bytom (BTM coin) Nedir?

 

bytom-btm-coin-nedir-koinmedya

 

BTM Öncelikle kendisini şu problemi çözmeye adamış projedir

Problem: Biz mülkiyet kayıtları ve borsa ledgerlerini blockchaine doğru sürerken  gerçek dünya değerleri tokenize hale geliyor. Her ne kadar ortak bir yol belirlenmiş olmasa da protokol düzeyinden planlamaya  kadar fiziksel (atomik) değerler dijital (byte) dünyaya doğru kayıyor. Planlamanın ötesinde, bağlantılı bir ekosistem oluşturmak amacıyla bu iki farklı değer arasında işlem yapabilmek için bazı ihtiyaçlar var. Bu oluncaya kadar tokenize bir dünyayı hayal etmek zor. Bytom’un amacı da bu sorunu çözmek.

BTM Nasıl Çalışıyor?

Bytom’un misyonu  byte ve atomik değerlerin kayıt edilip değiştirilebileceği merkezci olmayan bir network inşa ederek bu iki dünya arasında köprü kurmak.

Bytom değerlerinin üç tipi vardır:

Gelir Değerleri: Bu, işlenmemiş değerler, yerel yönetim değerleri ve kitlesel fonlama kampanyalarını içeriyor.

Öz Kaynak Değerleri: Bu değer sınıfı transferler için yatırımcı doğrulaması gerektiriyor ve özel şirket öz kaynakları  ve de kamusal olmayan yatırım hisseleri gibi şeyleri içeriyor.

Menkulleştirilmiş Değerler: Bu değer tipi öngörülebilen nakit akışına sahip. Örneğin borçlar ve araç kredileri.

Tüm bu değerlerin ticaretini Bytom protokolü üzerinden yapabilirsiniz. Ve bunu pek çok faydası var. Değer sahipleri için kayıt ve blockchain üzerinde değişim, mevcut duruma göre daha yararlı ve güvenli bir sistem oluşturuyor.

Değer transferinde ve kayıt tutmada aracıların oluşturduğu şişkinliğin çoğunu uzaklaştırıyor. Aracıları uzaklaştırma maliyetlerde düşme ve transfer zamanının kısalmasını sağlıyor, aynı zamanda aracıları uzaklaştırmanın değerleriniz üzerinde tam kontrol sahibi olmanız gibi faydaları da mevcut. Artık doğru kayıt tutma için üçüncü bir tarafa güvenmek zorunda değilsiniz  çünkü kayıtlar sabit bir kamusal ledgerde depolanıyor,  çünkü değer kayıtları dünya çapında nodlar üzerinden dağıtılmış durumdalar ve kötü niyetli aktörlerin verileri manipüle edebileceği tek bir zayıf nokta  mevcut değil.

 

Bytom protokolü aynı zamanda yan zincirler aracılığıyla çapraz zincir işlem kapasitesi de içeriyor. Geliştirici olarak bunu yapabilmek zincirin daha küçük bir versiyonunu oluşturabileceğiniz anlamına geliyor ve ana zincir üzerinde networkun aktivitesini doğrulamak için akıllı anlaşmalar vasıtasıyla API aramaları gerçekleştirebilirsiniz. Bu aramalar değerleri zincirler arasında transfer etmenize hatta kar paylarını yan zincirler vasıtasıyla dağıtmanıza da olanak sağlıyor.

İlginizi çekebilir: BTM coin coinmarketcap istatistkleri

BTM Coin için bilmeniz gerekenler

Bytom token (BTM)’in bu ekosistem içinde üç ana kullanım alanı var:

1-İşlem ücretleri

2-Kar payları

3-Değer çıkarma teminatı

Şu an itibariyle madencilik vasıtasıyla dolaşıma giren 2.1 milyarlık total destekle birlikte 987 milyon adet BTM dolaşımda. Ekip, ICO katılımcılarına toplam miktarın %30 unu dağıttı ve total miktarın %33 ü ile birlikte madencilik ödülleri için bir havuz oluşturdu. Kalan tokenler iş geliştirme ya da özel yatırımcılara verilmek üzere rezerve edilmiş halde.

BTM Nerede Depolanabilir?

BTM’nizi Bytom resmi cüzdanında tutmanız gerekiyor.  Bu, Windows, Mac ve Linux işletim sistemleri üzerinde mevcut. Ekip ayrıca, başlangıç ve cüzdan kullanımına yardım için kullanıcı el kitabı oluşturdu.

Bu yazının hazırlanma anına kadar Bytom blockchain üzerinde ERC20 BTM tokenlerin düzenli BTM token haline dönüşümü işlemleri devam ediyordu. Eğer BTM’yi şimdi satın alırsanız hangi tokenleri aldığınıza dikkat edin.  resmi cüzdanınıza yalnızca düzenli  BTM tokenleri göndermelisiniz.

BTM Coin için son düşünceler

Bytom fiziksel ve dijital değerlerin yönetimi  ve transferini sağlayabilecek birlikte çalışabilirlik protokolü oluşturuyor. Ekip, İlk blockchain evangelistlerinden bazılarınca yönetiliyor ve2017 deki kuruluşundan bu yana en önemli mil taşlarını yerleştiriyorlar

Eğer başarılı olursa şirket hisselerinden arazi parsellerine kadar herhangi bir şeyi temsil eden dijital değerlerle birlikte yeni bir tokenize dünya çağını görebiliriz. Her ne kadar erkense de ekibin şimdiye kadar yaptıklarına bakılırsa gelecek umut verici görünüyor.

BTM coin canlı fiyat grafiği

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.