1. Anasayfa
 2. İnceleme
 3. Güncel BuyAnyLight (BAL) rehberi: BuyAnyLight (BAL) nedir?

Güncel BuyAnyLight (BAL) rehberi: BuyAnyLight (BAL) nedir?

Güncel BuyAnyLight (BAL) rehberi: BuyAnyLight (BAL) nedir?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

BuyAnyLight Platformu, rekabetçi fiyatlarda kaliteli LED aydınlatma ürünleri tedarik etmek için blockchain tabanlı bir çevrimiçi pazardır.


BuyAnyLight (BAL) Nedir?

 

BAL projesi blockchain üzerinde merkeziyetsiz bir LED aydınlatma pazarını desteklemek için altyapının geliştirilmesine yönelik mimariyi ve protokolü ifade ediyor.

Proje, satın alma sürecini güvence altına almak ve BuyAnyLight ekosistemi içinde sipariş etkinliklerinin güvenilir bir şekilde yürütülmesini sağlamak için akıllı sözleşmelerden yararlanıyor.

Bu sistemde her işlem blockchain aracılığıyla doğrulanıyor ve değiştirilemeyen merkeziyetsiz bir deftere kaydediliyor.

Akıllı sözleşme, güvenilir üçüncü taraflar olmadan güvenilir işlemler gerçekleştirebilir. Blockchain’deki işlemler izlenebilir ve geri alınamaz niteliktedir.

Problem

Aydınlatma endüstrisi, enerji verimliliği ve gelişmiş işlevselliği ile devrim yaratan bir aydınlatma cihazı olan LED sayesinde son yıllarda önemli ölçüde büyüdü. LED pazarı, temelde bu cihazların ışık kaynaklarına (akkor) göre sahip olduğu avantajlar nedeniyle, dünya genelinde artan talebe tanık oldu.

Araştırmalar, 2019’un ortalarına gelindiğinde, LED aydınlatmanın, on yıl boyunca devam etmesi beklenen bir eğilim olan küresel aydınlatma pazarının önemli bir bölümünü oluşturduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte, çok fazla güç tüketen ancak kısa ömürlü pahalı cihazlardan en son teknolojiye sahip düşük güçlü LED’lere ve SMD’lere geçişe rağmen, aydınlatma endüstrisi kaynak sağlamak için hâlâ geleneksel ve etkisiz yöntemler kullanmakta.

Kaynak bulma süreci oldukça yoğun/sıkıntılı ve temel olarak pahalı ücretler talep eden üçüncü taraflar tarafından kontrol ediliyor.

Sonuç olarak, birçok durumda aydınlatma şirketleri, talep edilen ürünleri stokta bulundurmadıkları ve hedef model için doğru zamanlama yapamadıkları için tedarik sözleşmelerini kaçırıyorlar.

Benzer şekilde, bireysel ev sahipleri, istek ve gerekli sermayeye sahip olmalarına rağmen, en iyi aydınlatma çözümlerine erişemiyorlar; çünkü doğru satın alma kararlarını vermek için teknik uzmanlığa sahip değiller.

Çözüm

BuyAnyLight (BAL), aydınlatma ürünlerini rekabetçi piyasa fiyatlarından temin etmek için kullanıma hazır bir platforma sahip.

Bu altyapıyı blockchain üzerinde hayata geçirerek aydınlatma endüstrisindeki mevcut iş modelini merkeziyetsizleştirmeyi hedeflemekte.

Yapay Zekâ (AI) ve Big Data kullanan blockchain tabanlı bir platform olarak hizmet eder. Böylece kullanıcılar genellikle kazandıkları miktarın önemli bir kısmını ücret olarak alacak olan bir aracıya dâhil olmadan aydınlatma ürünlerinden kazanç elde edebilir ya da bu ürünleri temin edebilir.

BuyAnyLight Güncel BuyAnyLight (BAL) rehberi: BuyAnyLight (BAL) nedir?

BuyAnyLight Platformu, Ethereum blockchain’i üzerine inşa edilmiştir ve aşağıdaki seçenekleri sunar:

 • Light Finder
  B2B* ve B2C* kullanıcılarının doğrudan üreticilerden yüksek kaliteli LED ürünleri satın almalarını sağlamak.
 • My Home
  Bireysel ev sahiplerinin uzmanlardan danışmanlık almalarını ve doğru LED ürünlerini satın almalarını sağlamak.
 • My Tower
  B2B kullanıcılarının, projeleri için doğru aydınlatma çözümlerini elde etmek için BAL projesinin uzmanlığından yararlanmalarını sağlamak.

*B2B: business-to-business; işletmeciden işletmeye

*B2C: business-to-consumer; işletmeciden tüketiciye

Gördüğünüz üzere BAL sisteminde üç aktör yer alıyor: Alıcılar, Satıcılar ve Uzmanlar

BuyAnyLight, merkeziyetsiz node’ların ve dünyanın farklı yerlerindeki merkezi API sunucularının bir karışımını kullanacak.

BAL’ın merkeziyetsiz platformunu oluşturmak için Solidity, C, C++ ve Python dâhil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere farklı dillerin bir karışımı kullanılacak.

BAL Platformu, kullanıcıların aşağıdaki amaçlarla BAL hesaplarına para yatırmalarını sağlayan ödeme ağ geçidi olarak çalışan fiat ortağı, yani foloosi.com‘u kullanıyor:

1. Bir teklifle ilgili siparişi finanse etmek
2. BAL token’larının doğrudan fiat para ile satın alınmasını sağlamak
3. Satıcıların sorunsuzca BAL token ve fiat para alıp takas edebilmelerini sağlamak.

Kredi kartı ve QR kodları ile ödeme kabul ediliyormuş.

BuyAnyLight projesi bir IEO gerçekleştiriyor. IEO sayfası için TIKLAYINIZ.

Ekip oldukça tecrübeli görünüyor. Şu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Token satış bilgileri şu şekilde:

BuyAnyLight Güncel BuyAnyLight (BAL) rehberi: BuyAnyLight (BAL) nedir?

Token dağılımı şu şekilde olacak:

BuyAnyLight Güncel BuyAnyLight (BAL) rehberi: BuyAnyLight (BAL) nedir?

Roadmap

BuyAnyLight Güncel BuyAnyLight (BAL) rehberi: BuyAnyLight (BAL) nedir?

Twitter’a giriş atrihleri Şubat 2018. Takipçi sayıları 11 bin 100. İyi bir sayı.

Telegram’da bu sayı 11.962.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.