Loading...
btc
BTC
0.08%
Bitcoin
65.026,10 USDT
eth
ETH
-1.1%
Ethereum
3.521,23 USDT
bch
BCH
0.8%
Bitcoin Cash
392,07 USDT
xrp
XRP
-0.52%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
1.65%
Litecoin
74,99 USDT
bnb
BNB
-1.19%
Binance Coin
592,19 USDT
sol
SOL
-1.38%
Solana
133,75 USDT
avax
AVAX
2.7%
Avalanche
27,67 USDT
ada
ADA
0.7%
Cardano
0,39 USDT
dot
DOT
-1.53%
Poladot
5,71 USDT
doge
DOGE
1.52%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.29%
Shiba Inu
0,00 USDT

Buterin’in Ethereum yol haritasında dikkat çeken ayrıntı!

ethereum
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Vitalik Buterin “Güncellenmiş Ethereum Yol Haritasını” yayınladı. Bugün bir tweet’te Ethereum’dan Vitalik Buterin, birkaç büyük değişiklikle güncellenmiş bir Ethereum yol haritası yayınladı. Açıklamaya göre Merge başarıyla tamamlandığında, sonraki aşamalar Surge, Scourge, Verge, Purge ve Splurge olacak.

Ethereum yeni yol haritasında neler var?

Büyük değişiklikler arasındaki The Verge, yalnızca “verkle ağaçları” ile değil, “doğrulama” ile ilgilidir; oyunsonu tamamen SNARKed Ethereum olacak; güvenilir ve adil, güvenilir bir şekilde tarafsız işlem dahil edilmesini sağlayan yeni aşama “The Scourge”, MEV sorunlarını çözüyor; ve 2. Aşama Birleştirme kilometre taşı olarak tek yuvalı kesinlik. Sonuç olarak, bu aşamanın son oyunu, kullanıcının anonimliğini büyük ölçüde artıracak ve yine de kullanıcıların işlemleri izlemesine ve doğrulamasına izin verecek olan tamamen SNARKed Ethereum’dur. Gizlilik coinleri tarafından kullanılan bir yöntemdir.

ethereum Buterin'in Ethereum yol haritasında dikkat çeken ayrıntı!

SNARK, “Özlü, Etkileşimli Olmayan Bilgi Argümanı” anlamına gelir. İkincisi, Ethereum kurucusu, geliştiricilerin “The Scourge” adlı yol haritasına tamamen yeni bir aşama eklediğini ortaya koyuyor. Buterin, bu aşamanın MEV sorunlarını düzelterek işlem dahil etmede daha fazla tarafsızlığa izin vereceğini iddia ediyor. Birleştirme sonrası, merkezileşme ve sansür endişelerinin bir telaşı olduğunu belirtmekte fayda var. Son zamanlarda kullanıcılar, Office of Foreign Assets Control (OFAC) uyumlu MEV rölelerinin Ethereum bloklarının %50’sinden fazlasını ürettiğini ve sansür riskini artırdığına dikkat çekti.

Son olarak, Buterin, The Merge‘in ikinci aşamasında kilit bir dönüm noktası olarak tek yuvalı kesinliğe doğru bir ilerlemenin altını çizdi. Ocak ayında Buterin, Ethereum’un gelişiminin yarısında olduğunu iddia etti ve Temmuz ayında The Merge’in ağı potansiyelinin %55’ine çıkaracağını açıkladı.

Ethereum

Buraya gelmenin altı yıldan fazla sürdüğünü belirtmekte fayda var. Özellikle, The Merge’den sonraki Ethereum için bir sonraki aşama, Ethereum’u parçalama ve toplamalarla daha ölçeklenebilir hale getirmek için lanse edilen The Surge’dir. Buterin’e göre, Temmuz ayında bu aşamanın tamamlanması, Ethereum sürecini saniyede 100.000 işleme kadar görecek. Ağ şu anda ETHTPS.info’dan alınan verilere göre ortalama 20 TPS’nin üzerindedir.

Bu arada, popüler kripto yatırımcısı Eric Wall, daha az parçalama terminolojisi görmekten memnun olduğunu belirtti. Uzun bir iş parçacığındaki yatırımcıya göre, Ethereum sevenler arasında her şeyin cevabı olarak görülen parçalama, her zaman düzeltmeleri gereken daha fazla sorun getirdi ve böylece toplamaları daha iyi hale getirdi.

Buterin, Temmuz ayında nihai hedefin ağı gelecekte değişime karşı daha dayanıklı ve güvenilir hale getirmek olduğunu belirtti. Ethereum kurucusuna göre, geliştiriciler, gelişmekte olan Katman 2 ekosisteminde daha radikal değişiklikler bırakacaktı. Ethereum (ETH) fiyatı 1650 doların üzerinde yükseldi. ABD Ekim ayı istihdam verilerini yayınladıktan sonra Ethereum fiyatı dün ivme kazandı. İşsizlik oranı, beklenen %3,6’ya karşı %3,7’ye yükseldi.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.