1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Buterin’in Ethereum yol haritasında dikkat çeken ayrıntı!

Buterin’in Ethereum yol haritasında dikkat çeken ayrıntı!

Buterin’in Ethereum yol haritasında dikkat çeken ayrıntı!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Vitalik Buterin “Güncellenmiş Ethereum Yol Haritasını” yayınladı. Bugün bir tweet’te Ethereum’dan Vitalik Buterin, birkaç büyük değişiklikle güncellenmiş bir Ethereum yol haritası yayınladı. Açıklamaya göre Merge başarıyla tamamlandığında, sonraki aşamalar Surge, Scourge, Verge, Purge ve Splurge olacak.

Ethereum yeni yol haritasında neler var?

Büyük değişiklikler arasındaki The Verge, yalnızca “verkle ağaçları” ile değil, “doğrulama” ile ilgilidir; oyunsonu tamamen SNARKed Ethereum olacak; güvenilir ve adil, güvenilir bir şekilde tarafsız işlem dahil edilmesini sağlayan yeni aşama “The Scourge”, MEV sorunlarını çözüyor; ve 2. Aşama Birleştirme kilometre taşı olarak tek yuvalı kesinlik. Sonuç olarak, bu aşamanın son oyunu, kullanıcının anonimliğini büyük ölçüde artıracak ve yine de kullanıcıların işlemleri izlemesine ve doğrulamasına izin verecek olan tamamen SNARKed Ethereum’dur. Gizlilik coinleri tarafından kullanılan bir yöntemdir.

ethereum Buterin'in Ethereum yol haritasında dikkat çeken ayrıntı!

SNARK, “Özlü, Etkileşimli Olmayan Bilgi Argümanı” anlamına gelir. İkincisi, Ethereum kurucusu, geliştiricilerin “The Scourge” adlı yol haritasına tamamen yeni bir aşama eklediğini ortaya koyuyor. Buterin, bu aşamanın MEV sorunlarını düzelterek işlem dahil etmede daha fazla tarafsızlığa izin vereceğini iddia ediyor. Birleştirme sonrası, merkezileşme ve sansür endişelerinin bir telaşı olduğunu belirtmekte fayda var. Son zamanlarda kullanıcılar, Office of Foreign Assets Control (OFAC) uyumlu MEV rölelerinin Ethereum bloklarının %50’sinden fazlasını ürettiğini ve sansür riskini artırdığına dikkat çekti.

Son olarak, Buterin, The Merge‘in ikinci aşamasında kilit bir dönüm noktası olarak tek yuvalı kesinliğe doğru bir ilerlemenin altını çizdi. Ocak ayında Buterin, Ethereum’un gelişiminin yarısında olduğunu iddia etti ve Temmuz ayında The Merge’in ağı potansiyelinin %55’ine çıkaracağını açıkladı.

Ethereum

Buraya gelmenin altı yıldan fazla sürdüğünü belirtmekte fayda var. Özellikle, The Merge’den sonraki Ethereum için bir sonraki aşama, Ethereum’u parçalama ve toplamalarla daha ölçeklenebilir hale getirmek için lanse edilen The Surge’dir. Buterin’e göre, Temmuz ayında bu aşamanın tamamlanması, Ethereum sürecini saniyede 100.000 işleme kadar görecek. Ağ şu anda ETHTPS.info’dan alınan verilere göre ortalama 20 TPS’nin üzerindedir.

Bu arada, popüler kripto yatırımcısı Eric Wall, daha az parçalama terminolojisi görmekten memnun olduğunu belirtti. Uzun bir iş parçacığındaki yatırımcıya göre, Ethereum sevenler arasında her şeyin cevabı olarak görülen parçalama, her zaman düzeltmeleri gereken daha fazla sorun getirdi ve böylece toplamaları daha iyi hale getirdi.

Buterin, Temmuz ayında nihai hedefin ağı gelecekte değişime karşı daha dayanıklı ve güvenilir hale getirmek olduğunu belirtti. Ethereum kurucusuna göre, geliştiriciler, gelişmekte olan Katman 2 ekosisteminde daha radikal değişiklikler bırakacaktı. Ethereum (ETH) fiyatı 1650 doların üzerinde yükseldi. ABD Ekim ayı istihdam verilerini yayınladıktan sonra Ethereum fiyatı dün ivme kazandı. İşsizlik oranı, beklenen %3,6’ya karşı %3,7’ye yükseldi.

Kaynak

Etiketler: