1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Buna dikkat edin! 3 bin Ethereum’a ulaşılamıyor

Buna dikkat edin! 3 bin Ethereum’a ulaşılamıyor

Buna dikkat edin! 3 bin Ethereum’a ulaşılamıyor
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Washington DC’den bir çift, 5,8 milyon dolar değerinde 3.000 ETH içeren kripto cüzdanlarına erişemiyor. Detaylar haberimizde.

Buna dikkat edin! 3,000 Ethereum’a ulaşamıyor

2014 yılında 3.000 Ethereum coin satın alan Yuki ve Art Williams, kripto cüzdanlarını açamıyor. Çift Ethereum’ları Ethereum vakfının 2014 yılında yaptığı bir ön satış sırasında aldı. Cüzdanı açmak için gerek JSON dosyasının kendilerine gönderilmediğini belirten çift züdanlarında bulunan 5,6 milyon dolar değerindeki ETH’lere sadece bakabiliyor.

Amerika’da yayın yapan 7news’e göre Williams ailesi 2014 yılında ETH’leri satın aldıktan beri cüzdanı açmak için gereken JSON dosyasını indirmedikleri konusunda iddialı. Çift İsviçre’de bir hukuk firması tuttu ve sorunu çözmeye çalışıyor.

Ethereum Vakfı ile irtibata geçen Art Williams, Vakfa e-posta gönderdi ve onlara satın alma kanıtı ve sorunun ekran görüntülerini gönderdi. Vakfın kendilerine yedek bir JSON dosyası göndereceğini belirten çift dosyanın henüz kendilerine gönderilmediğini belirtiyor.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Art Williams “yapmaları gereken tek şey bir dosya göndermek” dedi. Ancak dosyayı hala göndermeyen Ethereum vakfı açıklama yapmaktan da çekindi.

Ethereum Vakfı hukuk ekibinden konu ile ilgili kısa bir cevap alındığı iddia ediliyor. Cevaba göre hukuk ekibi Ethereum’un kayıp cüzdanlar, şifreler ve özel anahtar için hiçbir sorumluluğu olmadığına inanıyoruz” dedi.

Kripto para birimlerine yatırım yapmak, yalnızca varlıkların değişken doğası nedeniyle riskli değildir. Bunun dışında yatırımcıların özel anahtarlarını kaydetmeleri ve korumaları gerekmektedir. Şifrenin unutulması geri dönüşü mümkün olmayan zararlara yol açabilir.

Bu yılın başlarında da San Francisco ikamet eden Stefan Thomas 7002 Bitcoin olan cüzdanının giriş kodlarını unutmuştu. Thomas’ın ulaşamadığı Bitcoin’lerin toplam miktarı 223 milyon dolar değerinde.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.