1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bu verilere göre bizleri olağanüstü bir Bitcoin haftası bekliyor

Bu verilere göre bizleri olağanüstü bir Bitcoin haftası bekliyor

Bu verilere göre bizleri olağanüstü bir Bitcoin haftası bekliyor
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin 20 Temmuz’dan itibaren yakaladığı mükemmel ivme ile $50K’lik direnç hattına ulaştı. Borsalardaki Bitcoin seviyesi ve Bitcoin transferlerindeki mevsim normallerinin üstünde bir haftanın bizleri beklediğini gösteriyor.


Bu verilere göre bizleri olağanüstü bir Bitcoin haftası bekliyor

Yazının kaleme alındığı saatte Bitcoin 50 bin dolar sınırında hareket ediyor. Boğalar henüz 50 binlik direnç hattını güçlü bir şekilde kırmış değil. Ancak boğalar yüksek motivasyona sahip.

Toplam kripto para piyasasının değeri 2.27 trilyon dolar değerinde. Bitcoin’in toplam piyasa hakimiyeti %41.3, Ethereum’un piyasa hakimiyeti ise %20 civarında kalan yaklaşık %40’lik pastayı ise 4 binin üzerinde altcoin pay ediyor.

Bitcoin çevresinde önemli sayılabilecek hareketlilik yaşanıyor. Özellikle kripto para borsalarında tutulan Bitcoin varlıkları son 4 ayın en düşük seviyesine geriledi. Hatırlanacağı üzere Bitcoin 14 Nisan 2021’de 64 bin doları geçerek tüm zamanların rekorunu kırdı. Kripto para borsalarındaki Bitcoin’lerde bu dönemdeki düzeye geriledi. Borsalardaki Bitcoin’ler, genelde satışa hazır ve kısa pozisyonlu tutuluyor. Borsalardan çekilen Bitcoin’ler yatırımcıların uzun pozisyon aldıklarını ve BTC’lerini tutacaklarını gösteriyor. Bu nedenle borsalardan çekilen Bitcoin miktarı olumlu bir gelişme olarak görülebilir.

Lütfen Bkz: BBC: “Neden Çinli madenciler Texas’a taşınıyor?

Aşağıdaki grafikte borsalarda tutulan Bitcoin miktarındaki (turuncu) değişimi görüyoruz.

Bitcoin haftası Bu verilere göre bizleri olağanüstü bir Bitcoin haftası bekliyorBitcoin çevresindeki yoğun hareketliliği yansıtan diğer grafik, aşağıda veriliyor. Bu grafikte haftalık bazda borsaların transfer hacimlerindeki değişimi görüyoruz (turuncu). Geçtiğimiz hafta en yüksek işlem hacminin yaşandığı dikkat geçiyor.

Bitcoin haftası Bu verilere göre bizleri olağanüstü bir Bitcoin haftası bekliyorSonuç olarak Bitcoin yatırımcıları, pozisyonlarını belirliyor. Fiyatlardaki trendin pozitif olması yatırımcıların genelde uzun pozisyon aldıklarını gösteriyor. Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi 73 puan ile “Açgözlülük” seviyesinde olması Bitcoin üzerindeki alım baskısını farklı açıdan yansıtıyor.

Canlı Bitcoin Grafiği:

 

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.