1. Home
  2. Güncel Haber
  3. Bu ülkedeki kriptoya sahip olma oranına şaşıracaksınız!

Bu ülkedeki kriptoya sahip olma oranına şaşıracaksınız!

Bu ülkedeki kriptoya sahip olma oranına şaşıracaksınız!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Asya’nın en büyük finans merkezlerinden bir olan Singapur’da kripto para kullanıma ilişkin yapılan ankette şaşırtıcı sonuçlar elde edildi. Bu oranlara şaşıracaksınız.

Bu ülkedeki kriptoya sahip olma oranına şaşıracaksınız!

Avustralya’nın tüketici tercihleri sağlayıcısı Toluna tarafından 1.000 Singapur vatandaşıyla yapılan yakın tarihli bir anket, ülkede kripto paranın benimsenmesiyle ilgili bazı ilginç gerçekleri ortaya çıkardı.

Singapur’da kripto paraların benimsenme oranı gün geçtkçe artış gösteriyor. Ankete göre Singapur nüfusunun %93’ü kripto paralardan haberdar. Nüfusun %43’lük bir kesiminin ise kripto paralara yatırım yaptığı tahmin edildi.

Geçtiğimiz günlerde Amerika Birleşik Devletleri’nde bu oran %6 olarak bulunmuştu. ABD’ye göre kripto paraların benimsenme oranı Singapur’da çok daha yüksek. Singapur’da kripto paralara sahip olanların yaşları 26 ile 45 arasındaki genç nüfusta daha fazla.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Anket raporu Singapur’un kripto para endüstrisi için bir cennet olabileceğini değerlendiriyor. Singapur Asya’daki önemli finans merkezlerinden biri.

“Asya’daki önemli bir finans merkezi olan Singapur, yüksek düzeyde sınır ötesi işlemlere sahip, bu da dijital para biriminin gerçek bir kullanım durumu ve ekonomisi için potansiyel faydalar sağladığı anlamına geliyor. Bu düzenleyici kabul, Singapur’un ASEAN’ın fintech merkezi olarak itibarı ile birleştiğinde, onu önümüzdeki birkaç yıl içinde kripto para borsaları ve yeni başlayanlar için bir cennet haline getirecek.”

Bilindiği gibi bu yılın ocak ayında yürürlüğe giren yasa ile Singapur’da faaliyet göstermek isteyen kripto para borsaları düzenleyici otoriteden gerekli izinleri aldığı takdirde faaliyet gösterebiliyor.

Anket sonuçlarında bir diğer dikkat çekici gösterge ise en çok bilinen kripto para birimi Bitcoin’in yerine Ethereum’un Singapurlu gençler arasında daha yaygın kullanılması. Ethereum,18-25 yaş arasındaki genç yaş grubu arasında iki kat daha popüler. Ayrıca ankete katılanların %74’ü kripto para yatırımlarından kar elde etmiş durumda.

Kripto paraların bilinirliği gün geçtikçe daha hızlı artıyor. Geleneksel finans siteminin tahtını sallayan kripto endüstrisi, özellikle son yıllarda yaşanan enflasyonda yatırımcıların güvenli gördüğü bir liman haline geldi.

Kaynak