1. Home
  2. Güncel Haber
  3. Tesla’nın Bitcoin kazancı bugün belli oluyor!

Tesla’nın Bitcoin kazancı bugün belli oluyor!

Tesla’nın Bitcoin kazancı bugün belli oluyor!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Tesla CEO’su Elon Musk mayıs ayında çok tartışılan bir hamle ile Bitcoin ile Tesla satışını askıya almıştı. Bu kararın ardında Tesla’nın elinde bulunan Bitcoin’e ilişkin ilk resmi rapor bugün açıklanacak. Detaylar haberimizde.

Tesla’nın Bitcoin kazancı bugün belli oluyor!

Tesla CEO’su Elon Musk, şirketin çevreci yaklaşımı nedeniyle Bitcoin’in fosil yakıt kullanımının fazla olmasını gerekçe göstererek Bitcoin ile satışları askıya aldıklarını duyurmuştu. Elon’un bu kararı kripto dünyasında büyük bir tartışmanın fitilini ateşledi.

O günden sonra Musk’ın Bitcoin’i sattığı söylentileri çıkmaya başladı ve Bitcoin Tesla kararının da  etkisi ile büyük bir değer kaybı yaşadı. Elon Musk, daha önce yüzeysel bir açıklama yaparak Bitcoin’in bir miktarını sattığını doğruladı.

Toplam 1,5 milyar dolarlık Bitcoin’den 272 milyon dolarlık kısmı satışı test etmek için yaptığını açıklayan ünlü iş adamı geçtiğimiz günlerde Jack Dorsey’in yaptığı TheBWord Bitcoin konferansında, Tesla’nın, SpaceX’in ve kendisinin Bitcoin’i olduğunu ve satmadığını duyurdu.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Bugün açıklanacak olan Tesla Q2-2021 kazanç çağrısı, sonunda şirketin Bitcoin portföyüne ilişkin ışık tutulmuş olacak. Musk’ın aldığı kararın ardından ilk resmi açıklama olacak. Kripto para topluluğu, Tesla’nın gelecek kazanç raporundan kaynaklanan açıklamaları görmek için sabırsızlıkla bekliyor.

Şu ana kadar Tesla’nın bitcoin varlıklarının halka açık olarak kaydedilmiş tek bir satışı var. Şirketin, piyasanın likiditesini test etmek için geçen çeyrekte 272 milyon dolarlık Bitcoin sattığı bildirmişti. O zaman, haberler fiyatlarda geçici bir düşüş yarattı. Ancak Musk, bunun sadece pazarın bu tür satışları yönetebilmesini sağlamak için bir test olduğunu belirtmişti.

Elon Musk’ın tepki toplayan ve satıp satmadığı konusunda kafa karıştıran açıklamaların ardından ilk resmi açıklama ve rapor bugün gelecek ve kripto yatırımcıları Teslan’ın ne kadar Bitcoin sattığını öğrenme imkanı bulmuş olacak.

Kaynak