fbpx
BTC : 507983 ₺ ETH : 34200 ₺ XRP : 8.502 ₺ LTC : 1481.3 ₺ USDT : 13.77 ₺ XLM : 2.66 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Binance ve FTX’den vadeli işlemlerde kaldıraç kararı!

Binance ve FTX’den vadeli işlemlerde kaldıraç kararı!

Binance ve FTX’den vadeli işlemlerde kaldıraç kararı!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük kripto para borsaları Binance ve FTX, vadeli işlemler için yeni kaldıraç sınırını belirledi. Detaylar haberimizde.

Binance ve FTX’den vadeli işlemlerde kaldıraç kararı!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, tüketici korumasını genişletmek amacıyla vadeli işlem platformunda yeni kaldıraç ticareti kısıtlamaları benimsemeye devam ediyor.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, pazar günü yaptığı açıklamada 19 Temmuz’da yeni kullanıcılar için 20x kaldıraç limiti getirdikten sonra Binance Vadeli İşlemleri aynı limiti mevcut kullanıcılar için de uygulamaya hazırlanıyor.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Zhao, yeni kısıtlmaların önümüzdeki birkaç hafta içerisinde uygulanacağını da sözlerine ekledi. Binance Vadeli İşlemlerinde yeni kaldıraç sınırları, 30 günden daha kısa süreli kayıtlı vadeli işlem hesaplarına sahip mevcut kullanıcılar için de geçerli olacak.

Geçtiğimiz pazartesi gününden itibarn 30 günden daha kısa süreli kayıtlı Binance Vadeli İşlem hesaplarına sahip yeni kullanıcıların kaldıraç oranı 20 katı olan pozisyon açmaları yasaklandı. Binance’in kaldıraç alım satım sayfasına göre, yeni kaldıraç limitleri, 30 günden daha kısa süreli kayıtlı vadeli işlem hesaplarına sahip mevcut kullanıcılar için de geçerli olacak. Binance, “Yeni kullanıcılar için kaldıraç limitleri, kayıttan yalnızca bir ay sonra kademeli olarak artacaktır” dedi.

Temmuz 2019’da piyasaya sürülen Binance Vadeli İşlemler ticaret platformu, başlangıçta 20x kaldıraç izni veriyordu. Daha sonra 125x çıkarılan oran, yeni kullanıcılar ve üyeliğinin ilk 30 gününde olan mevcut kullanıcılar için yine 20x yapıldı.

FTX borsası da “sorumlu ticareti” teşvik etmek için kaldıracı 101x’den 20x’e düşürdüğünü açıkladı.  Şirket, pazar günü resmi olarak maksimum kaldıraçta 101x’ten 20x’e indirildiğini duyurdu.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.