1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Kral geri döndü!

Kral geri döndü!

Kral geri döndü!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin sahalara geri döndü! 6 gün üstü üste kazandığı yeşil mumlar, Bitcoin’i 30 bin doların altından 40 bin dolara kadar taşıdı. Böylece uzun süredir kırılmayan 35 bin dolarlık direnç hatı da kırılmış oldu.


Kral geri döndü!

Haftanın ilk iş gününde Asya piyasalarının açılması ile Bitcoin 40 bin dolar bandına kadar yükseldi. Yazının kaleme alındığı saatte parite, 38 bin doların üstünde işlem görüyor. Toplam piyasa değeri ise 1.550 trilyon dolara çıktı. 6 gün içerisinde toplam piyasa değeri, 350 milyar doların üzerinde değer kazandı.

Aşağıdaki grafikte Bitcoin fiyatlarındaki değişimi ve hareketli ortalama seviyelerini görüyoruz. 50 dönemlik hareketli ortalama seviyesindeki düşüş trendi sona erdi ve pozitif eğime dönüşüyor.

Kral geri döndü Kral geri döndü!

Eğer fiyatlar 50 dönemlik hareketli ortalama seviyesinin üzerinde tutunursa 19 Haziran’daki death cross’un (ölüm geçişi) tersi golden cross (altın geçişi) yaşanabilir. Ayı sezonunun bittiğini ilan edebiliriz.

Lider kripto paradaki değer artışını Ethereum ve altcoinler de takip ediyor. Ethereum yazının kaleme alındığı saatte 2,350 doların üstünde işlme görüyor. Aşağıdaki tabloda gün içerisinde en fazla değer kazanan kripto paraları görüyoruz.

Kral geri döndü Kral geri döndü!Lütfen Bkz: Amazon’un gelecek Bitcoin planları için içeriden bilgi var!

Top 100’de en çok değer kazanan kripto para %35 ile Amp oldu. Amp’yi sırasıyla Zilliqa (ZIL), BitTorrent (BTT), VeChain (VET), Sushi (SUSHI) ve Holo (HOT) takip ediyor.

DeFi (merkezsiz finans) kuruluşlarında tutulan toplam mevduat büyüklüğü ise 65 milyar dolar seviyesine ulaştı.

Bugünkü fiyat artışının ardından Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi, Aşırı Korku alanından çıkmış oldu. 26’ya yükselen endeks değeri 21 Haziran’da 10’a kadar gerilemişti.

Kaynak