1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Amazon’un gelecek Bitcoin planları için içeriden bilgi var!

Amazon’un gelecek Bitcoin planları için içeriden bilgi var!

Amazon’un gelecek Bitcoin planları için içeriden bilgi var!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük alışveriş platformunun hafta içi vermiş olduğu Bitcoin temalı il ilanı piyasada coşku ile karşılandı. Amazon’un gelecek planları için içeriden bilgi var!


Amazon’un gelecek Bitcoin planları için içeriden bilgi var!

İngiltere merkezli şirket Virgin Galactic, ticari ve turistik amaçlı uzay yolculuklarına başladı. İkinci denemede dünyanın en zenginleri arasında yer alan Amazon’un CEO’su Jeff Bezos da katıldı.

Kripto para piyasalarında Amazon CEO’su Jeff Bezos’un hafta içi gerçekleştirdiği uzay yolcuğu pek ilgi uyandırmadı ama Amazon’un aynı hafta çıktığı iş ilanı coşku ile karşılandı. Zira iş ilanında Bitcoin temalı başlıklar söz konusu idi. Bu iş ilanı, Amazon doğrudan ya da dolaylı biçimde Bitcoin işine mi giriyor merakı uyandırdı.

City A. M.’de yayınlanan bir haber, Amazon’un yönetim kadrosunda yer alan ama ismi açıklanmayan bir kaynağa dayanıyor. Anonim kaynak, Amazon’un 2021’in sonuna kadar Bitcoin ve kripto paralar üzerinden ödeme kabul eden bir ödemeler sistemi kurmayı hedeflediğini belirtti. İlgili kaynağa göre dev şirket, 2022 yılında ise kendi kripto parasını çıkarabilir.

Lütfen Bkz: Bitcoin teknik analizi: Fiyatlar 50 dönemlik hareketli ortalama seviyesini yakaladı

Türkiye dahil dünyanın birçok bölgesinde mağazası olan Amazon, günlük milyarlarca dolar değerinde işlem hacmine neden oluyor. Dev ticaret platformunun kripto paralar üzerinden ödeme kabul etmesi, kripto paralar üzerindeki işlem hacminin olağan üstü düzeyde artmasına neden olacaktır.

Tesla’nın Bitcoin ödemelerini kabul etmesi fiyatlar üzerinde oldukça olumlu etki doğurdu. Benzer şekilde Amazon’un neden olacağı etkinin daha fazla olması bekleniyor.

Bu arada Jeff Bezos’un uzay yolculuğuna ev sahipliği yapan Virgin Galactic’in Bitcoin üzerinden ödemeleri kabul ettiğini bildirmekte yarar var.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.