okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-1.25%
Bitcoin
68.564,88 USDT
eth
ETH
-0.82%
Ethereum
3.862,38 USDT
bch
BCH
-3.92%
Bitcoin Cash
470,44 USDT
xrp
XRP
-0.86%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-2.13%
Litecoin
83,43 USDT
bnb
BNB
-0.18%
Binance Coin
602,77 USDT
sol
SOL
-0.7%
Solana
168,96 USDT
avax
AVAX
-3.26%
Avalanche
37,01 USDT
ada
ADA
-2.41%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-3.64%
Poladot
7,36 USDT
doge
DOGE
-2.3%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
4.22%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bu ülkede kriptoya aktarılan paradaki artış dudak uçuklattı!

kripto
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto paralara olan ilgi arttıkça geleneksel sistemden para akışı artmaya devam ediyor. Bazı ülkelerde kripto paralara aktarılan paralar dudak uçuklatıyor. Detaylar haberimizde.

Bu ülkede kriptoya aktarılan paradaki artış dudak uçuklattı

Kore Demokrat Partisi’nden Kim Byung-wook’un yayınladığı rapora göre, Güney Kore’de banka hesaplarından kripto para ticareti için kullanılan para miktarı ilk çeyrekte rekor seviyeye ulaştı.

Financial Supervisory Service tarafından derlenen verilere dayanan rapora göre, K Bank, Shinhan Bank ve NongHyup Bank’ta kayıtlı banka hesaplarındaki fonlarla kripto para ticareti, bu yılın ilk üç ayında 57,9 milyar dolara (64,2 trilyon won) ulaştı. Bu bankalarda kriptoya para aktarmak için hesaplar gerçek isimle ve işlemi yapacak kişinin adına kayıtlı olmak zorunda.

Bu rakam 2020 yılının tamamında banka hesaplarından yapılan 33 milyar dolarlık hacimden %74 daha büyük.

Güney Kore’de kripto para birimleri ticareti bu yılın başlarında hızla yükselirken, kripto para birimi borsalarıyla ortaklık kuran bankalar büyük komisyonlar kazandılar.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Raporda, K Bank’ın ilk çeyrekte Upbit’teki alım satım komisyonlarında yaklaşık 38,5 milyon dolar kazandığı belirtildi. K Bank’ın 38,5 milyon dolar komisyonu 2020’nin dördüncü çeyreğinde Upbit’ten aldığı 4,3 milyon doların neredeyse on katı. Banka, Upbit ile çalışmaya geçen yıl haziran ayında başladığı için, geçen yılın ilk çeyreğine ilişkin veri bulunmuyor.

Yılın ilk çeyreğinde, Shinhan Bank, Korbit’ten komisyonlarda 130 milyon dolar kazandı ve bu, bir önceki yılın ilk çeyreğindeki 123 bin dolara göre yüzde 806’lık bir artışı gösteriyor.  NongHyup Bank ise, yıllık yüzde 275 artışla Bithumb’dan 1,173 milyon dolar ve Coinone’dan yüzde 397 artışla 300 bin dolar komisyon kazandı.

Kim Byung-wook salı günü yaptığı açıklamada, kripto paralara bankalardan gerçek isimlerle aktarılan paralarda devasa artışlar olduğunu ve bunun nedeninin kripto paraların gittikçe popüler hale gelmesi olduğunu söyledi.

“Kripto para birimlerindeki yatırım çılgınlığı, alım satım için gerçek banka hesaplarının ve [bankalar için] komisyonların sayısında büyük bir artış sağladı. Ülkenin finansal düzenleyicileri ve bankaları, yatırımcıları kripto varlık dolandırıcılıklarından ve bilgisayar korsanlarından korumak için düzenleme yapma konusunda çaba göstermeli.”

Komisyonların artmasına rağmen, bankalar gerçek banka hesapları sunmak için daha küçük borsalarla yeni ortaklıklar imzalama konusunda isteksizler. Güney Kore’de yerel borsalar, faaliyetlerini sürdürmek için Eylül ayının sonuna kadar gerçek isimli banka hesapları sunacak bankalar bulmak zorunda. Belirli Finansal İşlem Bilgilerinin Bildirilmesi ve Kullanılması Hakkında Kanun’da mart ayında yapılan değişikliğin ardından, borsalara bu bankaları bulmaları için altı ay süre verildi.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.