Bu ülke ekonomisi web3 ile kanatlanıyor, beklenti 1 trilyon dolar

web3
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Web3, 2020’den bu yana 37 kat büyümenin, ardından 2032’ye kadar Hindistan’ın GSYİH’sine 1,1 trilyon dolar enjekte edecek. Ülkedeki patlayıcı Web3 büyümesi, büyük bir yetenek havuzu, yüksek bir benimseme oranı ve küresel pazarlar için ürün geliştirme gibi çeşitli faktörler tarafından destekleniyor.

Web3’ün geleceği parlak

Küresel Web3 patlamasının önümüzdeki on yılda Hindistan ekonomisine 1,1 trilyon dolar eklemesi ve CoinDCX, Polygon ve CoinSwitch dahil olmak üzere 450’den fazla şirket içi girişimin yönlendirdiği yatırıma dayalı ivmeyi desteklemesi bekleniyor. Hintli bir sivil toplum kuruluşu olan Ulusal Yazılım ve Hizmet Şirketleri Birliği’nin (NASSCOM) yakın tarihli bir araştırması, Hindistan’ın geniş bir yetenek havuzunu kapsayan çeşitli faktörler sayesinde Web3 pazarında lider bir küresel oyuncu olarak konumunu vurguladı.

 Web3

ABD-Hindistan Stratejik Ortaklık Forumu (USISPF), Web3’ün önümüzdeki 10 yıl içinde Hindistan GSYİH’sına 1,1 trilyon dolarlık yeni ekonomik değer katabileceğini tahmin ediyor. Ayrıca, çalışma, Hintli Web3 girişimlerine yapılan yatırımların, son iki yılda 37 kat büyüme sağlayarak kripto benimsemeyi taklit ettiğini vurguladı. Ülkedeki patlayıcı Web3 büyümesi, artan yetenek havuzu tarafından daha da destekleniyor ve bu da Hindistan’ın arz-talep açığını ABD, Çin ve İngiltere ile karşılaştırıldığında en düşük seviyeye getiriyor.

Ayrıca, Web3 ve blok zinciri gibi gelişmekte olan teknolojilerde çok önemli olarak kabul edilen yeni teknolojilerde yeniden beceri kazanma söz konusu olduğunda Hindistan ilk sırada yer alıyor. Yukarıdaki grafik, ABD ve Çin’in Hindistan’a üstün geldiğini gösteren Web3 için küresel yetenek havuzunu göstermektedir. Ancak çalışma, Hindistan’ın Web3 yetenek havuzunun önümüzdeki 1-2 yıl içinde en hızlı büyüme oranını yaşamasının beklendiğini tahmin ediyor.
Hint Web3 ekosistemi, çeşitli gerçek dünya uygulamalarına hitap ediyor ve yerel girişimlerin yaklaşık %60’ı, ayak izlerini Hindistan dışına genişletti.

web3

Hintli e-ticaret devi Flipkart kısa süre önce yerel halkın Puma ve Nivea dahil olmak üzere markalardan ürünleri denemesi ve satın alması için Flipverse adlı bir metaverse alanı başlattı. Flipverse, Polygon inkübasyonlu kuruluş eDAO ile işbirliği içinde geliştirildi ve dijital koleksiyonları destekleyecek ve Flipkart’ın yeni çevrimiçi alışveriş platformu FireDrops’ta kullanıma sunulacak.

Kaynak


0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bu ülke ekonomisi web3 ile kanatlanıyor, beklenti 1 trilyon dolar
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.