Bu sektörde de artık kripto ile ödeme yapılabilecek!

kripto piyasası
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto paralar ile birçok alanda ödeme yapılabiliyor. Başta Bitcoin olmak üzere tüm kripto paralar bir ödeme aracı olarak artık daha yaygın. Bu sektör de ise yeni bir açılım var. Detaylar haberimizde.

Bu sektörde de artık kripto ile ödeme yapılabilecek!

Bitcoin ve diğer kripto paraların günlük hayatta kullanımı gün geçtikçe artıyor. Yapılan çalışmalar Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 46 milyon insanın yiyecek veya emlak gibi şeyler için ödeme yapmak için kripto para birimi kullanmayı planladığını ortaya koydu. Ödeme devi Visa kripto destekli kartlarından temmuz ayında 1 milyar dolarlık harcama yapıldığını açıkladı.

Hal böyle olunca Starbucks, Home Depot ve Target gibi büyük markaların bilançolarına Bitcoin koymaya başlaması sürpriz olarak değerlendirilmiyor.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Amerika Birleşik Devletleri’nde özellikle kadınlarında kripto kullanımlarının artması için yeni bir adım atılıyor. Milyar dolarlık bir endüstri olan güzellik ve kişisel bakım pazarında faaliyet gösteren Glamnetic, Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin ile ödeme kabul edeceğini duyurdu.

Bir manyetik kirpik güzellik markası olan Glamnetic’in CEO’su ve kurucusu Ann McFerran, Cointelegraph’a yaptığı açıklamada şirketin artık Bitcoin ödeme sağlayıcısı BitPay aracılığı ile Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Dogecoin’i (DOGE) kabul ettiğini söyledi.

McFerran’a göre Glamentic, kripto ödemelerini destekleyen ilk kadın güzellik markalarından biri. McFerran, 2017 yılında kripto para birimlerine yatırım yapmaya başladığını, ancak alanın büyük ölçüde erkek egemen olduğunu fark ettiğini söyledi.

“Güzellik endüstrisi, kripto ödemelerinin yaygın olarak kabul edilmediği bir sektör. Kripto para birimine çok inandığım ve bu alana daha fazla kadın getirmek istediğim için Glamnetic’in kripto ödemelerini destekleyen ilk markalardan biri olmasını istedim.”


Güzellik ürünleri için Bitcoin ve diğer kripto para birimleriyle işlem yapmak, kadınları kripto para birimleriyle ilgilenmeye teşvik etse de bu denklemin sadece bir kısmı. Kripto ödemeleri için bir bankacılık sistemi olan Utrust’un CEO’su Sanja Kon, Cointelegraph’a kadınları kripto konusunda eğitmenin büyük ölçüde bir markanın doğru eğitim araçlarıyla tüketici tabanına ulaşma yeteneğine bağlı olduğunu söyledi.

“Kripto para ödemelerini benimseyen daha fazla güzellik markası farkındalığı artırabilir, ancak kullanımı değil. Kadınların bir ödeme yöntemi olarak kripto para birimini kullanırken kendilerini rahat hissetmeleri gerekir. Bunun gerçekleşmesi için markalar, benimsemeyi savunmak için destek ve eğitim içeriği sağlamalıdır.”

McFerran’da bu bağlamda Glamnetic’in tüketicileri kripto para birimi konusunda eğitmek için TikTok videoları oluşturmaya başladığını ve bunun genç tüketicilerin kripto sahibi olma olasılığının daha yüksek olduğu fikri göz önüne alındığında büyük bir etki yaratabileceğini belirtti.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bu sektörde de artık kripto ile ödeme yapılabilecek!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.