fbpx
  1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Bu platformlardan hangisi yeni Ethereum olacak! Yarış kızıştı

Bu platformlardan hangisi yeni Ethereum olacak! Yarış kızıştı

Bu platformlardan hangisi yeni Ethereum olacak! Yarış kızıştı
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum katili olarak adlandırılan iki platformdan hangisi avantajlı? Ethereum’u hangisi geride bırakabilir? Cardano mu? Polkadot mu? Detaylar için haberimizin içeriğine göz atabilirsiniz.

Bu platformlardan hangisi yeni Ethereum olacak! Yarış kızıştı

Ethereum, değer olarak Bitcoin’in gerisinde olsa da platform olarak sundukları Bitcoin’in önünde. Blockchain uzmanlarının birçoğu Ether’in gelecekte Bitcoin’i geride bırakma potansiyeli olduğunu vurguluyor.

Ancak bu yarışta Ethereum yalnız değil. Onu yakından takip eden platformlar var ve şimdiden hangisinin “Ethereum katili” olacağı tartışılıyor. Cardano mu? Polkadot mu? Ünlü analist Tylor Swope, Youtube’da yaptığı bir yayında konuya ilişkin görüşlerini paylaştı.

Bkz: Cardano haberleri ve son dakika gelişmeleri

Ünlü kripto analisti, ilk olarak Cardano’yu ele aldı. Bilindiği üzere 12 Eylül’de akıllı sözleşme özelliğini içeren Alonzo güncellemesini yapacak olan Cardano, son haftalarda bu rüzgar ile 3 dolarlık direnci geride bıraktı. Ancak Swope, ADA’nın bu güncellemesinin Ethereum’un yerini almasında yeterli olmayacağını savunuyor.

“Alonzo hardforku ana ağda gerçekleşecek ve insanlar Cardano’nun Ethereum’dan çok fazla gök gürültüsü çalacağını düşündükleri için gerçekten gaza geliyorlar.”

Swope, ADA’nın “söylentiyi satın al, haberi sat” teorisini izleyeceğine inanıyor.  Cardano’nun fiyatı 1,31 dolardan dün 3 dolara yükseldi ve bir ayda %112’lik bir ralliyle sonuçlandı. Analist, İnsanların ağustos ayının başından beri söylentiyi satın aldığına dikkat çekiyor.

Ayrıca Swope, Cardano’nun programlama dilinden dolayı Ethereum’un yerini alamayacağını savunuyor.

Polkadot için ise Ethereum’un ötesini barındırmaya hazır olduğunu vurgulayan analiste göre, Polkadot, Kusama ve bu ağlarda EVM uyumluluğunu büyük ölçüde sağlayacak belirli bir parachain ve sözleşmeleri parachain’e taşımak Ethereum geliştiricileri için basit olacak.

Analist ayrıca, Polkadot’un Substrate’a Ethereum uyumlu bir yürütme ortamı tanıtan bir Substrate SRML modülü geliştirmesinin ve Ethereum ile arasındaki sinerjinin altını çiziyor. Bu nedenlerle Taylor Swope, Ethereum’u bir platform geride bırakacaksa bu yarışta Polkadot’u bir adım önde görüyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.