1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin yatırımı yapacak olan yeni kurumsal firma Japonya’dan!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Bitcoin yatırımı yapacak olan yeni kurumsal firma Japonya’dan!

Bitcoin yatırımı yapacak olan yeni kurumsal firma Japonya’dan!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Tesla ve MicroStrategy başta olmak üzere birçok kurumsal firma Bitcoin’e yatırım yaparak dikkatlerini üzerine çekti. Bitcoin’e yatırım yapacak yeni kurumsal Japonya’dan gelebilir.


Bitcoin yatırımı yapacak olan yeni kurumsal firma Japonya’dan!

2014 yılına kadar kripto para piyasalarına hakim olan ülke Japonya idi. 2014 yılında Japonya merkezli Mt. Gox borsasının hacklenmesi, Japonya Bitcoin piyasalarını derinden sarstı. 840 binin üzerinde Bitcoin çalındı. Bu skandalın ardından Japonlar, kripto para piyasalarından uzun süre uzak kaldılar.

2019 yılından itibaren Japon yatırımcılar, Bitcoin piyasalarına tekrardan ilgi duymaya başladılar. Japonya merkezli dev finans şirketi SBI Holding, Japon yatırımcıları için Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin üzerinden çıkarılmış fonlar piyasaya sürmeyi planlıyor. 2021 yılının Kasım ayından itibaren Japon yatırımcılar, SBI Holding’in kripto para fonlarına ulaşabilecek.

SBI Holding, Bitcoin ve kripto para fonları karşılığında belli miktarda fiziksel kripto paraları kendi cüzdanlarında tutacak. Bunun için SBI Holding piyasadan yüklü miktarda Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere kripto para satın alabilir.

Lütfen Bkz: Uzun süredir sessiz kalan IOTA (MIOTA) podyumlara geri döndü!

En çok Bitcoin sahibi kurumsal firma 108,992 adet Bitcoin ile MicroStrategy Inc. İkinci sırada 48 bin adet Bitcoin ile Tesla yer alıyor. Galaxy Digital Holding’in 16,402 adet, Twitter’ın kardeş şirketi Square’in ise 8,027 adet Bitcoin’i bulunuyor.

 

Bitcoin yatırımı yapacak Bitcoin yatırımı yapacak olan yeni kurumsal firma Japonya'dan!1,000 adet ve üzeri Bitcoin sahibi olan 11 şirket var. Listeyi aşağıda net olarak görebilirsiniz. SBI Holding yukarıdaki listeye üst sıralardan giriş yapabilir.

Ripple şirketi, Uzak Doğu Asya piyasalarındaki operasyonlarını SBI Holding üzerinden yürütüyor. Kripto para piyasalarına oldukça aşına olan SBI Holding, kripto piyasalara doğrudan giriş yapıyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.