1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Uzun süredir sessiz kalan IOTA (MIOTA) podyumlara geri döndü!

Uzun süredir sessiz kalan IOTA (MIOTA) podyumlara geri döndü!

Uzun süredir sessiz kalan IOTA (MIOTA) podyumlara geri döndü!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bir zamanların gözde kripto parası IOTA (MIOTA) fiyatlarında son 3 günde dikkat çeken hareketlilik yaşanıyor. IOTA son 3 günde yaklaşık %50 değer kazandı.


Uzun süredir sessiz kalan IOTA (MIOTA) podyumlara geri döndü!

Farklı bir blockchain altyapısına sahip olan IOTA, 2014 yılında geliştirilen kulağı kesik kripto para projelerinden. IOTA ağı, Nesnelerin İnterneti çağında reel ekonomide ölçeklendirilebilir çözüm önerileri getiriyor. IOTA, blockchain tabanlı dağıtılmış defterler üzerinde potansiyel olarak daha yüksek bir ölçeklenebilirlik ile motive edilen, işlemleri blockchain’e depolamak için yönlendirilmiş bir döngüsel olmayan grafik kullanır.

IOTA, Bitcoin ve Ethereum gibi bilindik kripto paraların ağına göre oldukça farklı bir altyapıya sahip. IOTA ağında madencilik yapılmıyor. Doğal olarak bloklar ve işletim ücretleri yok. IOTA üzerinden işlem gerçekleştiren yatırımcılar kendi işlemini yaparken kendinden önceki işlemi de onaylamış oluyor.

IOTA yazının kaleme alındığı saatte 1.5 doların üzerinde işlem görüyor. Aşağıdaki grafikte IOTA fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

IOTA (MIOTA) Uzun süredir sessiz kalan IOTA (MIOTA) podyumlara geri döndü!

IOTA 4.275 milyar dolarlık piyasa büyüklüğü ile CoinMarketCap sıralamasında 38’inci sırada işlem görüyor.

IOTA merkezi bir ağa sahip olduğu gerekçesi ile ciddi eleştirilere maruz kalıyordu. IOTA bu eleştirileri IOTA 2.0 ile aşmaya çalışıyor. Yani IOTA 2.0 ile ağ tamamen merkezsiz bir yapıya büründürülmeye çalışıyor.

Lütfen Bkz: Dogecoin’i geride bıraktı sırada XRP var!

Mayıs ayının sonunda IOTA Birliği tarafından yapılan duyuruda IOTA 2.0 şu şekilde tanımlandı.

Ücretsiz + Ölçeklendirilebilir + Merkezsiz = IOTA 2.0

Son günlerde birçok kripto para projesi ve blockchainlerde ciddi güncellemeler yaşanıyor. Cardano, Ethereum ve IOTA gibi projeler ciddi güncelleme çalışmaları yürütüyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.