1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bu kripto paraya inanamayacaksınız!

Bu kripto paraya inanamayacaksınız!

Bu kripto paraya inanamayacaksınız!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasaları Dogecoin diye bir oluşuma şahit oldu. Şaka diye yola çıktı. Birden ciddileşti ve en değerli 4’üncü kripto para oldu. Şimdi öyle bir kripto para piyasaya sürüldü ki kulaklarınıza inanamayacaksınız.


Bu kripto paraya inanamayacaksınız!

Nasrettin hocanın “Kazan Doğurdu” hikayesi gibi! Hocanın; “Kazanın doğurduğuna inanıyorsun da öldüğüne neden inanmıyorsun?” sözünü kripto paralara uyarlayalım. Dogecoin’e inanıyorsunuz da Doge’nin doğurduğuna neden piyasa inanmasın!

Şakanın şakası oldu. Dogecoin doğurdu! Baby Dogecoin piyasaya sürüldü. Hem de öyle böyle değil. 2 haftada bizim “enik” %600 değer kazandı.

Aşağıdaki grafikte “Köpek Yavrusunun” fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

baby dogecoin Bu kripto paraya inanamayacaksınız!Bu göl maya tutar mı bilinmez ama tutarsa ancak elinden Elon Musk tutar. Bu şakanın ciddiyet kazanması sadece Elon Musk’ın bir tweet’ine bakıyor. Elin Abisi kafası iyiyken bizim eniğe twitter’dan bir kemik göndermesi yeter sanırım. Şaka maka dinlemez hemen Coinbase listeler. Changpeng Zhao, “ben neden listelemeyim” der.

Lütfen Bkz: Solana’dan dev açılım!

Şimdilik bizin “köpek yavrusu” CoinMarketCap’te 2,000’li sıralarda listeleniyor. Henüz CoinMarketCap Baby Doge’nin toplam piyasa değerini hesaplayamıyor. Bir gün kalkıp şöyle bir listeye baktığımızda ilk 100’de görürseniz şaşırmayın.

Baby Doge, 1 Haziran’da başlatıldı. Biraz daha erken davranıp 1 Nisan’da başlatsalardı tam olacaktı. Köpek Yavrusunun whitepaper’ında yavrusunun Dogecoin’den 5 kat daha hızlı olduğu ve daha ucuza transfer gerçekleştirdiği belirtiliyor. Yavru Doge, tüm transfer ücretlerinin yarısını tekrardan yatırımcılarına dağıtıyor. Bu konuda Yavru Doge, son günlerin gözdesi Safemoon’u örnek almışa benziyor.

Baby Doge Coin toplam 420 katrilyon token arzına sahip. Geliştiriciler token’ları manuel olarak yakıyor. Şimdiye kadar 125 katrilyondan fazla yakıldı ve yaklaşık 295 katrilyon arz kaldı geriye.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.