Bu iki tarihi bir yere not alın: Bitcoin piyasaları için hayati derecede önemli!

bitcoin tarih
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin haftaya 60 bin doların üstünde girdi. Bu hafta ve gelecek hafta Bitcoin piyasalarını etkileyebilecek önemli ve planlanmış gelişmeler ve toplantılar var. Kısaca bu gelişmelere göz atacağız.


Bitcoin piyasalarında bu hafta bizleri bekleyen önemli gelişmeler

Bitcoin piyasalarını etkileyecek ilk önemli tarih 14 Nisan 2021. Hatırlanacağı üzere bu tarihte en saygın kripto para borsalarından olan Coinbase, Nasdaq üzerinden piyasaya açılacak. Coinbase borsasının hisselerinin göstereceği performans birebir Bitcoin’in de fiyatları üzerinde etkili olacaktır.

Lütfen Bkz: Herkesin aklındaki soru: Coinbase hisselerini nasıl satın alırım?

Şimdiden Coinbase borsasında ciddi hareketlilik söz konusu. Yeni haftaya saatler kala Coinbase borsasından 12,638 BTC’lik (0.77 milyar dolar) bir transfer gerçekleşti.

Coinbase hisseleri borsaya sürülür sürülmez nasıl bir talep ile karşılaşacak ve fiyatlar hangi yönde hareket edecek sorularını Bitcoin piyasaları da yakından takip edecektir.

Not alınması gereken diğer önemli tarih ise 27-28 Nisan 2021. Bu tarihlerde ABD Merkez Bankası (FED) Para Kurulu toplanacak ve ekonomik gelişmeleri değerlendirecek. Değerlendirmenin ardından FED politika faiz oranlarında bir değişime gidilip gidilmeyeceğinin sinyalleri verilecek.

Son günlerde ABD ekonomisi maliyet enflasyonu riski ile karşı karşıya.  Gerek Korona Salgını gerekse düşen faiz oranlarının ardından “üretici fiyat endeksinde” ciddi artışlar yaşanıyor. ABD’de 2011 yılından beri aylık bazda en yüksek “üretici fiyat endekisi” verilerine geçtiğimiz Mart ayında ulaşıldı.

Enflasyon baskısı karşısında ABD faiz silahına sarılabilir. Böyle bir politika değişikliği sadece Bitcoin değil tüm gelişmekte olan ülkelerin para birimleri üzerinde etkili sonuçlar doğurabilir.

 

Kaynak

Not: Kripto para ve Bitcoin piyasaları oldukça manipüledir ve spekülasyonlara açık piyasalardır. Yazılarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalıdır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bu iki tarihi bir yere not alın: Bitcoin piyasaları için hayati derecede önemli!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.