Bu hafta en çok konuşulacak 5 kripto para birimi!

kript
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin şimdilik kritik seviyelerde konsolide olurken; bu 4 kripto para birimi de BTC ile birlikte, haftanın en iyi çıkış yapanları listesine adını yazdırmaya hazırlanıyor. İşte bu hafta yükseliş potasiyeline sahip en iyi 5 kripto para birimi…

Bu hafta grafiği en iyi 5 kripto para birimi

Bitcoin için önemli bir hafta daha başladı. Traderler, 20 günlük hareketli ortalamadaki sıçramanın yükseliş trendini devam ettirip ettirmeyeceğini merak ediyor. 

Bitcoin kritik seviyelerde konsolide olurken; bu 4 kripto para birimi de Bitcoin ile birlikte, haftanın en çok yükselenleri listesine aday olmaya hazırlanıyor.

Muhtemelen bu hafta herkesin gözü bu 5 kripto para biriminde olacak:

  • Bitcoin
  • SOL
  • AVAX
  • ALGO
  • AXS

BTC, SOL, AVAX, ALGO, AXS fiyat analizi ve tahminleri

Boğalar 60.000 dolarlık psikolojik seviyeyi desteğe çevirmeye çalışırken; Bitcoin son 24 saat içinde güçlü satışlarla karşı karşıya kalmaya devam etti.

Bazı analistler, geçen hafta Bitcoin ETF’lerinin (borsada işlem gören fonların) başarılı bir şekilde piyasaya sürülmesinin ardından, yatırımcıların kar satışlarına devam edeceğine ve Bitcoin’in bir düzeltme aşamasına girebileceğine inanıyor.

İlgili: Bitcoin ETF onaylandı: Bilinmesi gereken 3 şey! 

Nitekim geçmişte de benzer durumlar yaşandı. Örneğin; 18 Aralık 2017’de Chicago Ticaret Borsası (CME) tarafından Bitcoin Vadeli İşlemleri ürününün piyasaya sürülmesi, güçlü bir boğa koşusunu sona erdirdi ve uzun yıllar süren bir ayı piyasasını başlattı.

Bu hafta en çok konuşulacak 5 kripto para birimi!

O kadar büyük olmasa da 4 Nisan 2021’deki Coinbase IPO’sunun (COIN) ardından da yine benzer bir çöküş görüldü. Bazılarını şimdiden benzer bir durumla karşı karşıya kalma ihtimali korkutmaya başladı. Çünkü tüm bu çöküşler, akıllara finans piyasalarında sıkça kullanılan bir deyimi getiriyor:

“Buy the rumor, sell the news” yani “söylentiyi satın al, haberi sat”. Peki bu deyim tam olarak ne anlama geliyor?

Şöyle ki, yatırımcılar böyle büyük duyuru dönemlerinde, ‘söylentiyi satın al, haberi sat’ stratejisine göre hareket edebilir. Çünkü beklenti, alıcıları piyasaya çeken bir katalizör gibidir ve beklenti arttıkça piyasaya girişler de artar, haber açıklandığında ise kar satışları gerçekleşir.

Bazılarına göre, Bitcoin ETF gibi büyük haberlerde genel olarak finans dünyasında kullanılan bu deyim etkili olabilir. Burada, söylentilerle yatırımcılar piyasaya çekilir ve dev sermaye girişleri ile birlikte büyük fiyat artışları olur. Söylenti zamanlarında alım yapmak için uygun pozisyonlar varken, haberleştiğinde bu pozisyonlar kapanmış olur ve büyük satışlar görülür. 

Bununla birlikte, analistlerin büyük bir çoğunluğu piyasada yaşanan son geri çekilmeden rahatsız değil. Örnek vermek gerekirse; kripto piyasası analiz firması Decentrader, Bitcoin boğa koşusunun 72.000 dolar ve ardından 88.000 dolarlık hedeflerle devam etmesini bekliyor:

“Bitcoin’in bir önceki ATH’yi kırdıktan sonra daha yüksek seviyeleri göremediğine daha önce hiç şahit olmadık.”

Bu hafta en çok konuşulacak 5 kripto para birimi!

Tabi ki tüm metrikler şu anda yükseliş göstermiyor. Bybt tarafından paylaşılan son veriler, Bitcoin bakiyelerinin Binance’de 400.000 BTC’ye yükseldiğini gösteriyor ve bu da traderların pozisyonlarını kapatmayı düşünebileceğine dair bir işaret olabilir.

Peki tüm bunlar yaşanırken; Bitcoin, kripto piyasasının duyarlılığını arttırarak, güçlü bir geri dönüş yapabilir mi? Bu hafta hangi kripto paralar çıkış yapacak?

Şimdi, önümüzdeki birkaç gün içinde odak noktası olabilecek en iyi 5 kripto para biriminin grafiklerini inceleyelim.

1. Bitcoin teknik analizi – BTCUSDT fiyat tahmini

Bitcoin, 64.854 ila 67.000 dolarlık bölgede güçlü bir ret ile karşı karşıya kaldı. Fiyat, 20 günlük üssel hareketli ortalamaya kadar (58.315$) düşebilir. Ki burası dikkat edilmesi gereken önemli bir seviye. Çünkü fiyat, bu seviyeden güçlü bir şekilde sıçrarsa; bu durum, duyarlılığın olumlu kaldığına ve traderlerin düşüşlerde alım yaptığına işaret edecektir.

İlgili: Bitcoin teknik analizi: İşte boğaların önündeki en kritik engel!

Bu hafta en çok konuşulacak 5 kripto para birimi!
BTC/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Boğalar daha sonra fiyatı bu alanın üzerine çıkarmak için bir girişimde bulunacak. Bunu başarabilirlerse BTC/USDT paritesi, yükseliş trendine devam edebilir. Parite daha sonra 84.533.12 dolarlık hedefine doğru bir yolculuk başlatabilir. 

Yükselen hareketli ortalamalar ve pozitif bölgedeki göreceli güç endeksi (RSI), alıcıların şu anda piyasaya hakim olduğunu gösteriyor.

Bu varsayımın aksine, fiyat geri çekilir ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse, 64.854 doların üzerindeki kırılma, bir boğa tuzağına dönüşebilir. Parite daha sonra, 50 günlük basit hareketli ortalamaya (50.927$) doğru kaymaya devam edebilir.

5 kripto para birimi Bu hafta en çok konuşulacak 5 kripto para birimi!
4 saatlik BTCUSDT grafiği – Kaynak: TradingView

 

Parite, şu sıralar düşen bir kanalın içinde düzeltme yapıyor. İlk destek 58.739,17 dolar ve bu seviye kırılırsa, parite kanalın destek hattına düşebilir. Burası, boğaların savunması gereken önemli bir seviye; çünkü bu seviyenin altındaki bir kırılma satış baskısını artırabilir.

20-EMA geri çevrildi ve RSI negatif bölgeye daldı. Bu da ayıların üstün olduğunu gösteriyor. Ancak bu olumsuz görünüm, fiyat, kanalın ve hareketli ortalamaların üzerine çıkarsa geçersiz olacak. Dahası böyle bir hareket, zirvenin yeniden test edilme olasılığını artıracak.

2. SOLUSDT teknik analizi ve fiyat tahmini

Solana’da 22 Ekim tarihli mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların 216$’lık büyük direnci agresif bir şekilde savunduklarını gösteriyor.

Altcoinin grafiği, 23 Ekim’de boğalar ve ayılar arasındaki kararsızlığı gösteren bir günlük şamdan patterni oluşturdu.

Solana teknik analizi ve fiyat tahmini için: Solana teknik analizi: Boğalar bu kez çok kararlı!

3. ALGOUSDT teknik analizi ve fiyat tahmini

Algorand (ALGO) fiyatı, son birkaç gündür simetrik bir üçgenin içinde işlem görüyor. Fiyat, bugün üçgenin direnç çizgisinden düştü. Bu da ayıların, boğaların daha yüksek seviyelere ulaşmasına izin vermek istemediğini gösteriyor.

5 kripto para birimi Bu hafta en çok konuşulacak 5 kripto para birimi!
Günlük ALGOUSDT grafiği – Kaynak: TradingView

İlgili: Algorand nedir? ALGO coin iyi bir yatırım mı?

Fiyat hareketli ortalamaların altına düşerse, ALGOUSDT paritesi üçgenin destek çizgisine kadar düşebilir. Bu, boğaların devam edebilmesi için önemli bir seviye. Çünkü eğer burası kırılırsa, ayılar muhtemelen fiyatı 1.51$’a ve ardından 1.20$’a çekmeye çalışacak.

Fakat tam tersine, fiyat mevcut seviyeden veya destek çizgisinden yükselir ve üçgenin üzerine çıkarsa, piyasanın kontrolünü boğaların ele geçirdiğini gösterir. Parite böylece 2.22 dolara yükselebilir ve ardından tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.55 doları yeniden test edebilir.

5 kripto para birimi Bu hafta en çok konuşulacak 5 kripto para birimi!
 4 saatlik ALGOUSDT grafiği – Kaynak: TradingView

 

4 saatlik grafikte, fiyat üçgenin içinde sıkışıyor ve bu da paritenin güçlü bir harekete hazır olabileceğini gösteriyor. (Bu hareket her iki yönde de olabilir.) Nitekim çapraz hareketli ortalamalar ve orta noktaya yakın hareket eden RSI, boğaların mı yoksa ayıların mı avantajlı olduğuna dair net bir ipucu vermiyor.

Üçgenin üzerinde gerçekleşecek bir kırılma, boğaların satışların etkisini azalttığını ve paritenin yeni bir yükseliş hareketine hazırlanabileceğini gösterecek. Aksi durumda ise, yani üçgenin altında oluşacak bir kırılma, arzın talebi aştığını ve dolayısıyla daha derin bir düzeltmenin başlayabileceğini gösterecek.

4. AVAXUSDT teknik analizi ve fiyat tahmini

Avalanche (AVAX) 21 Ekim’de düşen kanalın üzerinde kırıldı ve burada kapanış yaptı. Bu da alıcılara, düzeltmenin bitmiş olabileceğini düşündürdü. Boğalar şimdi yükseliş trendini devam ettirmeye çalışacak.

AVAX teknik analizi ve fiyat tahmini için: Avalanche teknik analizi: AVAX fiyatı yeni ATH için baş kaldırdı!

5. AXSUSDT teknik analizi ve fiyat tahmini

Axie Infinity (AXS), boğalar ve ayılar arasındaki kararsızlığı gösteren simetrik bir üçgen formasyonu oluşturdu. Üçgenden çıkışın yönünü tahmin etmek zor olsa da genellikle üçgen bir devam modeli görevi görür.

5 kripto para birimi Bu hafta en çok konuşulacak 5 kripto para birimi!
Günlük AXSUSDT grafiği – Kaynak: TradingView

İlgili: Axie Infinity teknik analizi: AXS fiyatının gözü yeni ATH’de 

Fiyat destek hattının dışına çıkarsa, boğalar AXSUSDT paritesini üçgenin üzerine itmek için bir girişimde daha bulunabilir. Başarılı olurlarsa; bu, yükseliş trendinin yeniden başlamasına işaret edecek. Böylece parite, daha sonra tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 155.27 doları tekrar test edebilir.

Alıcılar bu büyük direnci ortadan kaldırırsa yükseliş momentumu artabilir. Parite daha sonra, 186.05 dolarlık formasyon hedefine yükselebilir.

Öte yandan, üçgenin altında gerçekleşecek bir kırılma ve kapanış, daha derin bir düzeltmeye dair ilk işaret olabilir. Parite önce 103.22$, ardından 94.67$’lık kırılma seviyelerine düşebilir.

5 kripto para birimi Bu hafta en çok konuşulacak 5 kripto para birimi!
4 saatlik AXSUSDT grafiği – Kaynak: TradingView

 

4 saatlik grafikte hareketli ortalamalar düz bir görünüme büründü ve RSI 40 ile 62 arasında gidip geliyor. Bu da traderlerin, paritenin 115$’a düştüğünde alım yaptığı ve 140$’a yakın satış yaptığı bir denge durumunu gösteriyor.

115 doların altında oluşacak bir kırılma ve kapanış, belirsizliğin ayıların lehine çözüldüğüne işaret edebilir. Bu, fiyatı 90$’lık formasyon hedefine çekebilir. Aksine, 140 doların üzerindeki bir kırılma ise, boğaların piyasaya geri döndüğünün sinyalini verebilir. Sonuç olarak; parite 155.27$’a ve ardından 165$’lık formasyon hedeflerine yükselebilir.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bu hafta en çok konuşulacak 5 kripto para birimi!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.