Bu futbol takımı Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başlıyor!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Meksika’nın önde gelen futbol takımlarından biri olan Tigres, Bitcoin ile ödeme kabul edecek. Detaylar haberimizde.

Bu futbol takımı Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başlıyor!

Bitcoin, bir ödeme yöntemi olarak günlük hayatın içerisine dahil olmaya devam ediyor. Özellikle Amerika kıtasında birçok noktada Bitcoin geçerli bir para birimi olarak kullanılıyor.

Orta Amerika Ülkesi El Salvador’un Bitcoin’i geçtiğimiz yıldan bu yana resmi para olarak kullandığını biliyoruz. Bu ülkede Bitcoin her noktada geçerli. Öyle ki ülke genelindeki seyyar satıcılar bile Bitcoin ile ödeme kabul ediyor.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

ABD’de de Bitcoin ödemeleri yaygınlaşıyor. Teksas ve Wyoming eyaletlerinde bazı belediyelerde elektrik faturaları Bitcoin ile ödenmeye başladı. Son olarak yeni bir Bitcoin benimseme haberi kıtanın kuzeyinden Meksika’dan geldi.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Ülkenin önde gelen futbol takımlarından biri olan Tigres, Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başlıyor.  Meksika’daki en başarılı futbol kulüplerinden biri olan kulüp, taraftarların Bitcoin ile bilet satın almalarını sağlamak için Bitso ile ortaklık kurdu. Bitso’nun Kurucu Ortağı ve CEO’su Daniel Vogel, şirketinin ana hedefinin dijital varlıkları “tüm insanlar için yararlı” hale getirmek olduğunu söyledi.

“Tigres ile ortaklık, spor etkinliklerinde kripto para birimlerinin kullanımını artıracak ve “böylece her türlü etkinlik için bir ödeme yöntemi olarak kullanılmasına katkı sağlayacak”

Tigres Başkanı Mauricio Culebro Galván’da yaptığı açıklama ile yaptıkları anlaşmanın kripto para kullanımına ilişkin son anlaşma olmayacağını belirtti.

“Tigres geleceğe bakmaya devam ediyor. Daha büyük hizmetler sunmaya devam etmek için Bitso ile kesinlikle yeni girişimler gelecek.”

Lider kripto para birimi Bitcoin, hafta sonunda düşüş eğiliminde. BTC, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 39,695 dolardan işlem görüyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

Bitcoin

 

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bu futbol takımı Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başlıyor!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.