Loading...
btc
BTC
0.06%
Bitcoin
65.973,86 USDT
eth
ETH
-1.08%
Ethereum
3.444,83 USDT
bch
BCH
0.3%
Bitcoin Cash
367,53 USDT
xrp
XRP
0.68%
Ripple
0,60 USDT
ltc
LTC
-0.35%
Litecoin
72,66 USDT
bnb
BNB
0.31%
Binance Coin
583,72 USDT
sol
SOL
0.4%
Solana
173,73 USDT
avax
AVAX
-2.64%
Avalanche
29,04 USDT
ada
ADA
0%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
0.23%
Poladot
5,93 USDT
doge
DOGE
0.56%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
0.18%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Coin Haberleri
  3. Bu altcoin, ABD’nin digital dolar projesine katılıyor

Bu altcoin, ABD’nin digital dolar projesine katılıyor

CBDC
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü bir kripto analisti, önümüzdeki haftalarda daha fazla CBDC duyurusunun geleceğini ima ediyor. CBDC’ler, en basit tabiriyle bir ülkenin kendi para birimini temsilen bastığı dijital paralardır. Çoğu CBDC, kripto paralar ile aynı teknolojiyi kullansa da, iki varlık sınıfı bazı açılardan birbirinden ayrılıyor. Ayrıntılar haberimizde…

CBDC’ler yaygınlaşacak, bu altcoinden açıklama bekleniyor

Blockchain tabanlı ödeme şirketi Ripple, önümüzdeki haftalarda merkez bankası dijital para birimi (CBDC) ile ilgili duyurular yapabilir. Popüler altcoin Ripple’ın CBDC ve küresel ortaklık için kıdemli danışmanı Antony Welfare, San Francisco merkezli firmanın XRP odaklı analist CryptoEri’nin Ripple’ın birkaç ilgili proje üzerinde çalıştığını paylaşan bir duyuru yapabileceğini ima ediyor. Analist şöyle diyor: “Önümüzdeki birkaç hafta içinde daha fazla CBDC duyurusu için beni takip ettiğinizden emin olun.”

altcoin

Haziran ayında Welfare, The Paypers’a verdiği bir röportajda Ripple (XRO)’ın halihazırda devam eden birkaç pilot programla CBDC çözümleri üzerinde çalıştığını söyledi. Welfare konu ile ilgili olarak şöyle dedi:

“Ripple, örneğin, NFT’ler [karşılaştırılamaz tokenler], CBDC’ler ile – işletmelerin ve geliştiricilerin kripto etkin bir dünya için hazırlanmalarına ve inşa etmelerine yardımcı olmaya devam ediyor. Ripple’ın, Butan Kraliyet Para Otoritesi (RMA) ve Palau Cumhuriyeti de dahil olmak üzere CBDC’ler için ilerlemekte olan birkaç pilot uygulaması var.”

Kurumsal bir blok zinciri teknolojisi uzmanı olan Welfare, Ripple’ın CBDC çözümünün, 10 yıl boyunca şimdiye kadar 70 milyondan fazla blok işleyen merkezi olmayan ağ olan XRP Ledger’a (XRPL) dayandığını söylüyor. Ripple’ın ABD tarafından yayınlanan bir CBDC için bir dizi teknik tasarım seçeneğini keşfetmeyi amaçlayan Digital Dollar Project’e de katıldığını söylüyor. Bildirildiğine göre, Dijital Dolar Projesi, Ripple XRPL dahil CBDC altyapı çözümlerini keşfetmek için teknik korumalı alan programını başlattı.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.