1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bu 5 defi kripto parası 2020’de iyi kazandırabilir

Bu 5 defi kripto parası 2020’de iyi kazandırabilir

Bu 5 defi kripto parası 2020’de iyi kazandırabilir
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

2020 yılına DEFI (merkeziyetsiz finans) damga vuracağa benziyor. Bu haberimizde Top 5 defi kripto paralarınından bahsediyoruz.


Top 5 defi kripto parası

Kripto para yorumcusu ve analisti The Crypto Lark’ın araştırmalarına göre 2020 yılında 5 defi (merkeziyetsiz finans) kripto parası yatırımcılarına iyi kazandırabilir.

  • Synthetix

Bu kripto paralardan birisi Synthetix (SNX). Reel dünyadaki reel varlıkların karşılığında çıkarılan blockchain tabanlı bir sanal varlıktır. SNX token’ı satın alıp ve stake ederek farklı yollarla gelir elde edebilirsiniz: İlk olarak borsalardan değişim ücreti alabilirsiniz. Diğer yol ise yine stake ederek faiz gelirleri elde edebilirsiniz.

  • Reserv (RSV)

Reserv token değerini reel dünyadaki bir varlığa endeksleyerek kripto para piyasalarında rezerv para olmaya çalışıyor. Coinbase gibi önemli firmalar Reserv’e yatırımda bulunuyor. Reserv, merkeziyetsiz finans dünyasının istikrarlı coin (ya da Tether’i) olmayı hedefliyor.

Lütfen Bkz: WazirX (WZR) Coin ilk arzını Binance borsası üzerinden gerçekleştirecek

  • Tellor

Diğer merkeziyetsiz DEFI örneğimiz ise Tellor. Geleneksel finansal piyasalardaki türev ürünlerin tokenize edilmesini amaçlıyor. Synthetix emtia endeksli bir kripto para iken Tellor bir nevi finansal ürünlere endeksli üretilmiş bir kripto varlık. Binance Lab ve Consensus, Tellor’ın önemli finansörlerinde.

  • Kava

Çoklu blockchain merkeziyetsiz uygulaması Kava, farklı blockchain’leri entegre etmeye çalışıyor. Kava, Ethereum’un hakim olduğu sektöre gözünü dikmiş durumda. Ethereum bir çok Dapps (blockchain tabanlı uygulama) ve token’a ev sahipliği yapıyor. Kava da Ethereum’a alternatif bir platform oluşturuyor.

Kava değerini ise kripto paralardan oluşmuş bir sepete endeksliyor. Tellor; Ripple, Binance ve Cosmos ile beraber çalışıyor. Ripple’ın Xpring’i Kava’ya yatırımda bulundu.

Lütfen Bkz: Altına endeksli Tether XAut geliyor

  • Nash

Birçok merkeziyetsiz borsa kripto paraları arasından Nash, öne çıkıyor. Uzun vadede staking için ciddi ödemelerde bulunabiliyor. Nash platformundaki işlemlerden elde edilen gelirlerden Nash yatırımcıları kar payı alabiliyor. Ethereum tabanlı tokenları destekliyor.

Kaynak

Etiketler: