Loading...
btc
BTC
-0.58%
Bitcoin
65.280,75 USDT
eth
ETH
-0.7%
Ethereum
3.133,00 USDT
bch
BCH
-0.95%
Bitcoin Cash
520,69 USDT
xrp
XRP
-0.67%
Ripple
0,50 USDT
ltc
LTC
-1.05%
Litecoin
78,89 USDT
bnb
BNB
-0.66%
Binance Coin
562,67 USDT
sol
SOL
-1.93%
Solana
148,34 USDT
avax
AVAX
-1.84%
Avalanche
36,59 USDT
ada
ADA
-0.91%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-1.48%
Poladot
6,75 USDT
doge
DOGE
-1.69%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-2.03%
Shiba Inu
0,00 USDT

Büyük BTC düşüşü geliyor mu?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BTC düşüşü tekrar yaşanmadan önceki kısa süreli yükseliş trendine hazırlanıyor gibi.

 

Göstergeler BTC düşüş trendinden önce son bir yükseliş için hazırlandığını gösteriyor 

 

Bazı Bitcoin göstergeleri, ATH sonrası fiyat hareketi ile mevcut eğilim arasında benzerlikler göstererek, daha büyük bir düşüşten önce son bir yükseliş olacağını ima ediyor.

Bir CryptoQuant analisti tarafından açıklandığı gibi, tüm zamanların en yüksek (ATH) değeri sonrası döneminin Bitcoin göstergeleri ile günümüzün Bitcoin göstergeleri arasında birçok benzerlik var gibi görünüyor.

 

Burada alaka düzeyinin üç ana ölçüsü vardır. Birincisi, şu anda merkezi döviz cüzdanlarında tutulan BTC miktarını gösteren döviz rezervidir.

Bu gösterge değerin geçen yıl boyunca nasıl değiştiği aşağıda açıklanmıştır:

 

btc Büyük BTC düşüşü geliyor mu?

 

Yukarıdaki grafiğe bakıldığında, iki peNext arasında bir benzerlik var gibi görünüyor, tahmini kaldıraç oranı, yatırımcı tarafından ortalama olarak ne kadar kaldıraç kullanıldığını gösteren bir gösterge. Açık faizin borsa rezervine bölünmesiyle hesaplanır. Her ikisinin de düşen fiyatları ve azalan borsa rezervleri vardı. Burada da, göstergenin hem günümüzde hem de ATH sonrası dönemde keskin bir şekilde düştüğü görünen bir benzerlik var.

btc Büyük BTC düşüşü geliyor mu?

Son olarak, Harcanan Çıktı Kâr Oranı (SOPR), gerçekleşen değerin (USD cinsinden) harcanan çıktının yaratılma değerine oranı alınarak hesaplanır.

Daha basit bir ifadeyle, gösterge, Bitcoin cüzdanlarının paralarını kârlı mı yoksa zararlı mı sattığını gösterir. Aşağıdaki grafik, bu metriğe ilişkin eğilimleri göstermektedir.

 

btc Büyük BTC düşüşü geliyor mu?

 

Her iki dönemde de SOPR’nin değeri 1’in altına düşmüş gibi görünüyor. Böyle bir değer, yatırımcıların BTC’yi zararına sattıklarını gösterir (1’in üzerindeki değerler tam tersi anlamına gelir).

 

Mevcut eğilim, bu göstergelerin ima ettiği gibi gerçekten ATH sonrası eğilime benziyorsa, bu, BTC’nin fiyatının yakında yükselebileceği ve yerel bir zirve yapabileceği anlamına gelir. Ve tıpkı geçen sefer olduğu gibi, bundan sonra fiyatı daha düşük seviyelere çeken büyük bir düşüş olabilir. Böylece bu yükseliş trendi bir süreliğine son yükseliş olabilir.

 

BTC fiyatı

 

Yazı sırasında, Bitcoin’in fiyatı son 7 günde %10 düşüşle 45,7 bin dolar civarında dalgalanıyor. Geçen aya göre, kripto para biriminin değeri %1 düştü.

 

İşte son üç aydaki coinin fiyatındaki eğilimi gösteren grafik

 

btc Büyük BTC düşüşü geliyor mu?

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.