1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Büyük BTC düşüşü geliyor mu?

Büyük BTC düşüşü geliyor mu?

Büyük BTC düşüşü geliyor mu?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

BTC düşüşü tekrar yaşanmadan önceki kısa süreli yükseliş trendine hazırlanıyor gibi.

 

Göstergeler BTC düşüş trendinden önce son bir yükseliş için hazırlandığını gösteriyor 

 

Bazı Bitcoin göstergeleri, ATH sonrası fiyat hareketi ile mevcut eğilim arasında benzerlikler göstererek, daha büyük bir düşüşten önce son bir yükseliş olacağını ima ediyor.

Bir CryptoQuant analisti tarafından açıklandığı gibi, tüm zamanların en yüksek (ATH) değeri sonrası döneminin Bitcoin göstergeleri ile günümüzün Bitcoin göstergeleri arasında birçok benzerlik var gibi görünüyor.

 

Burada alaka düzeyinin üç ana ölçüsü vardır. Birincisi, şu anda merkezi döviz cüzdanlarında tutulan BTC miktarını gösteren döviz rezervidir.

Bu gösterge değerin geçen yıl boyunca nasıl değiştiği aşağıda açıklanmıştır:

 

btc Büyük BTC düşüşü geliyor mu?

 

Yukarıdaki grafiğe bakıldığında, iki peNext arasında bir benzerlik var gibi görünüyor, tahmini kaldıraç oranı, yatırımcı tarafından ortalama olarak ne kadar kaldıraç kullanıldığını gösteren bir gösterge. Açık faizin borsa rezervine bölünmesiyle hesaplanır. Her ikisinin de düşen fiyatları ve azalan borsa rezervleri vardı. Burada da, göstergenin hem günümüzde hem de ATH sonrası dönemde keskin bir şekilde düştüğü görünen bir benzerlik var.

btc Büyük BTC düşüşü geliyor mu?

Son olarak, Harcanan Çıktı Kâr Oranı (SOPR), gerçekleşen değerin (USD cinsinden) harcanan çıktının yaratılma değerine oranı alınarak hesaplanır.

Daha basit bir ifadeyle, gösterge, Bitcoin cüzdanlarının paralarını kârlı mı yoksa zararlı mı sattığını gösterir. Aşağıdaki grafik, bu metriğe ilişkin eğilimleri göstermektedir.

 

btc Büyük BTC düşüşü geliyor mu?

 

Her iki dönemde de SOPR’nin değeri 1’in altına düşmüş gibi görünüyor. Böyle bir değer, yatırımcıların BTC’yi zararına sattıklarını gösterir (1’in üzerindeki değerler tam tersi anlamına gelir).

 

Mevcut eğilim, bu göstergelerin ima ettiği gibi gerçekten ATH sonrası eğilime benziyorsa, bu, BTC’nin fiyatının yakında yükselebileceği ve yerel bir zirve yapabileceği anlamına gelir. Ve tıpkı geçen sefer olduğu gibi, bundan sonra fiyatı daha düşük seviyelere çeken büyük bir düşüş olabilir. Böylece bu yükseliş trendi bir süreliğine son yükseliş olabilir.

 

BTC fiyatı

 

Yazı sırasında, Bitcoin’in fiyatı son 7 günde %10 düşüşle 45,7 bin dolar civarında dalgalanıyor. Geçen aya göre, kripto para biriminin değeri %1 düştü.

 

İşte son üç aydaki coinin fiyatındaki eğilimi gösteren grafik

 

btc Büyük BTC düşüşü geliyor mu?

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.