okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.18%
Bitcoin
66.898,96 USDT
eth
ETH
0.18%
Ethereum
3.097,52 USDT
bch
BCH
3.64%
Bitcoin Cash
483,50 USDT
xrp
XRP
-0.01%
Ripple
0,52 USDT
ltc
LTC
-0.1%
Litecoin
84,06 USDT
bnb
BNB
-0.22%
Binance Coin
579,61 USDT
sol
SOL
2.27%
Solana
173,28 USDT
avax
AVAX
2.1%
Avalanche
37,19 USDT
ada
ADA
-0.09%
Cardano
0,48 USDT
dot
DOT
-0.16%
Poladot
7,19 USDT
doge
DOGE
0.23%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-0.26%
Shiba Inu
0,00 USDT

Borsalardan çekilen Bitcoin miktarı arttı! Bu ne anlama geliyor?

profesyonel yatırımcılar
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Merkezi borsalardan çekilen Bitcoin miktarı artış gösteriyor. Bu ne anlama geliyor? Detaylar haberimizde.

Borsalardan günlük ne kadar Bitcoin çekiliyor ve bu işlem ne anlama geliyor?

Merkezi borsalarda tutulan Bitcoin sayısı mayıs ayının sonundan bu yana sürekli düşüyor. Şu anda günlük olarak borsalardan cari fiyatlarla yaklaşık değeri neredeyse 66 milyon dolar dolar olan 2,000 Bitcoin çıkıyor.

Glassnode’un 12 Temmuz tarihli raporuna göre merkezi borsalardaki Bitcoin rezervi nisan ayından bu yana çok önemli bir miktarda düşüş gösterdi. Nisan ayında Bitcoin tüm zamanların en yüksek değeri olan 64,800 dolara yükselmişti.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Merkezi borsalardan Bitcoin çıkışı Bitcoin yatırımcılarının birikim sürecinde olabileceğini gösteriyor.

Uzmanlar, boğa koşusu sırasında döviz rezervlerinin tükenmesinin ana tema olduğunu kaydetti. Borsalardan çıkan Bitcoin’in Grayscale BTC Trust’a gittiği ya da kurumlarlar tarafından biriktirildiği sonucuna varıyor. Bunun yapısal bir eğilim olarak devam etmesi, satış tarafındaki baskının azaldığı tezini güçlendirebilir.

Mayıs ayında Bitcoin fiyatları düşmeye başladığında Bitcoinler tasfiye için borsalara gönderildiğinden eğilim tersine dönmüş ve borsalardaki Bitcoin miktarı artmıştı. Şimdi çıkışlar arttıkça net transfer hacmi negatif bölgeye döndü.

bitcoin Borsalardan çekilen Bitcoin miktarı arttı! Bu ne anlama geliyor?

Raporda ayrıca, borsa mevduatları tarafından temsil edilen zincir üstü işlem ücretlerinin oranının, mayıs ayında yükseldiği %17’lik zirveden %14’e gerilediği belirtiliyor. Para çekme işlemleriyle ilişkili zincir içi ücretler, bu ay %3,7’den %5,4’e kadar kayda değer bir sıçrama gördü ve bu da satış yerine birikim tercihinin arttığını gösteriyor.

Döviz rezervlerindeki düşüş, son iki hafta içinde merkezi olmayan finans protokollerine sermaye akışındaki artışla aynı zamana denk geldi. DeFiLlama’ya göre, kilitli toplam değer 26 Haziran’dan bu yana %21 artarak 92 milyar dolardan 111 milyar dolara yükseldi.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.