Binance’e İngiltere’de bir şok daha!

Binance
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, İngiltere’deki kısıtlamanın ardından zor günler geçiriyor. Binance’in ödeme ortakları borsaya para gönderme işlemlerini askıya alıyor. Detaylar habeirmizde.

Binance’e İngiltere’de bir şok daha!

Dünyanın en büyük kripto para borsası son günlerde bir dizi düzenleyici kısıtlama ile karşı karşıya. Binance’e İngiltere’de başlayan ve sonrasında Tayvan, Cayman Adaları ve Singapur’da devam eden kısıtlamaların ardından ortaklarından da darbe geliyor.

İngiltere’de finansal düzenleme otoritesi FCA tarafından alınan karar ile Binance borsasının İngiltere’de faaliyet göstermesi engellenmişti. Ardından bazı bankalar ve Binance’e ödeme gönderen bazı kuruluşlar kripto para borsasına para gönderme işlemlerini askıya aldıklarını açıklamıştı.

Bugün bir askıya alma kararı da Binace’nin önemli ortaklarından biri olan Clear Junction’dan geldi. Clear Junction, hem Pound hem de Euro ödemesini askıya aldığını ve artık kripto borsası için para yatırma ve çekme işlemlerine izin vermeyeceğini söyledi.

Bkz: Binance haberleri ve son dakika gelişmeleri

Ödeme işlemcisi, askıya almanın nedeni olarak FCA’nın son düzenleyici uyarısını gösterdi.

Karar, Finansal Davranış Otoritesinin Binance’in Birleşik Krallık’ta herhangi bir düzenlenmiş faaliyet yürütmesine izin verilmediğine dair son duyurusunun ardından alındı.”

Daha önce de İngilterenin önemli finans kuruluşlarından bir olan Barclays ve Santander UK de müşterilerinin Binace’e para gönderme işlemlerini askıya aldıklarını açıklamıştı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, kısıtlamalar ile ilgili düşüncelerini, kaleme aldığı bir blog yazısında değerlendirmiş ve hızlı büyümenin sebep olduğu karışıklıklardan bahsetmişti. Zhao, düzenleyicilerin kendilerinden istediklerini yerine getirmeye çalıştıklarını ve bulundukları yerlerde yerel otoritenin kararlarını dikkate aldıklarını belirtmişti.

Zhao aynı zamanda, çalışan sayısını artırmayı hedeflediklerini ve yerelleşmeye önem verdiklerini ifade etti.

İngiltere’de düzenleyici otoritenin kararlarını kabul ederek faaliyet lisansı alan diğer kripto para borsaları işlem yapmaya devam ediyor. Gemini ve Kraken borsalarının yöneticileri pazarlama stratejilerinde bir değişikliğe gitmedikleri halde İngiltere’de müşteri sayılarının belirgin bir şekilde arttığını açıkladı.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Binance’e İngiltere’de bir şok daha!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.