Coinbase’den sonra en büyük halka arz yolda!

nyse bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasalarında 2021 yılına damga vuran en önemli gelişmelerden birisi Coinbase’in halka arzı oldu. Coinbase zamanlaması mükemmel halka arzı ile piyasadan milyarlarca dolar değerinde fon toplamayı başardı.


Coinbase’den sonra en büyük halka arz yolda!

Kripto para piyasalarına yön veren büyük işletmelerin halka arz edilmesi ve bu konuda ABD’li makamlardan gerekli lisansları alması piyasa açısından oldukça önemli. Zira kripto para şirketlerin hisse senedi piyasalarında listelenme izinlerini veren ABD’li denetçi kuruların başında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) geliyor. SEC’in kripto para şirketlerine halka arz izni vermesi Bitcoin ETF’lerin de kabulünü de kolaylaştırıyor. Ayrıca kripto para piyasalarının meşruiyeti artıyor.

Halka arzı planlanan yeni kripto para şirketi Circle! Jeremy Allaire ve Sean Neville tarafından kurulan ödemeler platformu Circle, 2013 yılında kuruldu. Circle, finans dünyasına blockchain tabanlı fon transferi çözüm önerileri getirmektedir. Son günlerde oldukça popüler olmaya başlayan USD Coin (USDC), Circle şirketine ait. USDC, yazının kaleme alındığı saatte 26.1 milyar dolarlık piyasa büyüklüğü ile Dogecoin’den sonra en büyük 8’inci kripto para.

Lütfen Bkz: Sizce eToro’da ikinci çeyrekte en çok yatırım yapılan kripto para hangisi? Cevap Bitcoin değil!

Circle’ın CEO’su Jeremy Allaire’i 2019 yılında ABD Senatosunda kripto paralarla ilgili olarak bilgilendirmede bulunduğunu hatırlıyoruz. ABD Senatosu, yeni bir gelişme ile ilgili kanun ve tasarı çıkarmadan önce ilgili alanda öncü kişileri resmi çağrı ile Senatoya davet eder. Allaire davetli olarak gittiği senatoda, blockchain ve kripto para konusunda ciddi fırsatlar olduğu ve bu fırsatları ABD’nin kaçırmaması gerektiği yönde açıklamalarda bulundu.

Circle, CRCL etiketi ile New York Borsasında listelenmesi planlanıyor. Bir stabil coin’in ABD’de halka arz için gerekli izinleri almasının ayrı bir önemi var. Son günlerde diğer bir stabil coin olan Tether hakkında ciddi eleştiriler söz konusu. Hatta Tether’in ABD’de yasaklanabileceği bile iddia ediliyor. En azından Circle’ın halka arzı ile USDC dolaylı yollardan meşruiyet kazanmış olacak.

Kaynak


0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Coinbase’den sonra en büyük halka arz yolda!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.