1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Borsalardaki Bitcoin arzı düşüyor! Ne anlama geliyor?

Borsalardaki Bitcoin arzı düşüyor! Ne anlama geliyor?

Borsalardaki Bitcoin arzı düşüyor! Ne anlama geliyor?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para borsalarındaki Bitcoin arzı geçtiğimiz hafta rekor seviyelere ulaşmıştı. Arz düşüyor. Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Borsalardaki Bitcoin arzı düşüyor! Ne anlama geliyor?

Kripto para piyasasında yaşanan satış baskısının ardından borsalardaki Bitcoin arzı geçtiğimiz hafta rekor seviyelere ulaşmıştı. Yaşanan korkunun ardından piyasadan çıkmak için cüzdanlardaki Bitcoinler borsalara çekildi.

Lider kripto para birimi yılın en düşük seviyelerini kaydetti. BTC, 26,350 dolara geriledi ve geçtiğimiz yıl yaz aylarında yaşanan çöküşün bile altına indi. Kripto piyasasındaki güven bunalımı tam anlamıyla geçmese de borsalardaki Bitcoin arzı azalışa geçti.

Son 7 günde %5 değer kaybeden lider kripto para birimi son 24 saat içerisinde %1,72 değer kazandı. BTC, bir süredir 30,000 dolar seviyesinde konsolide oluyor. Bitcoin’in piyasa değeri 574 milyar dolar. Marketcap değeri de son bir yıl içerisinde görülen en düşük seviyeyi 550 milyar dolar ile 11 Mayıs’ta gördü.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

Borsalardaki Bitcoin arzı düşüyor! Ne anlama geliyor?

 

 

Öte yandan piyasada belirsizlik devam etse de Bitcoin için dünyanın dört bir tarafından benimsemeyi artıracak haberler gelmeye devam ediyor. Bugün, Bitcoin’i geçtiğimiz yıldan bu yana resmi para birimi olarak kullanan El Salvador’da 44 ülkenin katılımıyla Bitcoin zirvesi yapıldı.

Ayrıca Brezilya Menkul Kıymetler Borsası’nda Bitcoin vadeli işlem ticareti başlayacağı duyuruldu. Yaşanan gelişmeler özellikle Bitcoin’e karşı güvenin devam ettiğini ve korkunun yerini yavaş yavaş rahatlamaya bıraktığını gösteriyor.

Canlı Bitcoin fiyatı

Kaynak

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler:

Total
0