1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Birleşmiş Milletler Ukraynalı mültecilere bu altcoin ile yardım yapacak!

Birleşmiş Milletler Ukraynalı mültecilere bu altcoin ile yardım yapacak!

Birleşmiş Milletler Ukraynalı mültecilere bu altcoin ile yardım yapacak!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Birleşmiş Milletler mülteci kuruluşu olan BM Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR), Rusya- Ukrayna savaşı sonrası ülkesini terk etmek zorunda kalan Ukraynalı mültecilere yardım etmek için bu altcoin projesini kullanacak. Detaylar haberimizde.

Birleşmiş Milletler Ukraynalı mültecilere bu altcoin ile yardım yapacak!

Birleşmiş Milletler mülteci kuruluşu olan BM Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR), Stellar (XLM) ağında çalışan dijital cüzdanlar ile ülkesini terk etmek zorunda kalan Ukraynalılara USDC stablecoin aracılığıyla  yardım etmeye başlayacak.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından yüzbinlerce Ukraynalı ülkesini terk etmek zorunda kaldı. Avrupa Ukraynalı mültecilerin büyük çoğunluğuna ev sahipliliği yapıyor.

İlgili: Stellar (XLM) fiyat tahmini!

Yakın tarihli bir açıklamaya göre UNHCR, Circle ve Coinbase tarafından oluşturulan ve ABD doları ve kısa vadeli ABD Hazine tahvilleriyle desteklenen bir stablecoin olan USDC ile Rusya’nın ülkeyi işgalinden etkilenen Ukraynalılara yardım edebilmek için Stellar blok zincirini kullanmak üzere bir program başlattı.

Ukraynalılar yapılacak bu yardımları dünyanın her yerindeki MoneyGram noktalarında fiat paraya çevirebilecek ve bunları euro, dolar veya diğer para birimleriyle değiştirebilecekler.

Proje ile  mültecilerin hareket halindeyken hırsızlık veya kayıp riskini azaltırken yapılacak maddi yardımı daha hızlı elde etmelerini sağlayacak.

stellar xlm

USDC’yi almak için, Ukraynalıların Vibrant adlı kripto para cüzdanı uygulamalarını indirmeleri gerekecek. Proje, Stellar Development Foundation ile birlikte geliştirildi. UNHCR’nin Ukrayna temsilcisi Karolina Lindholm Billing, hızın “insani yardım faaliyetlerinde esas olduğunu” belirtti.

“UNHCR, insani yardım eyleminde hız çok önemli olduğundan, yardımı daha hızlı ulaştırmak için yenilik yapmamıza yardımcı olmada çok önemli bir rol oynayan teknoloji sektörüyle yıllardır iş birliği yapıyor.”

Ukrayna hükümeti, bu yılın başlarında savaşaın başlamasının ardından özellikle kripto para birimleri kullanmaya yöneldi. Rusya’nın işgalinin başlamasından kısa bir süre sonra kripto para birimi bağışlarında yaklaşık 100 milyon dolar toplandı.

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.