1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bloomberg kıdemli analistinden Bitcoin dip tahmini!

Bloomberg kıdemli analistinden Bitcoin dip tahmini!

Bloomberg kıdemli analistinden Bitcoin dip tahmini!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto piyasasındaki çöküş derinleşirken Bloomberg kıdemli analistinden bir Bitcoin tahmini geldi. Detaylar ve Bitcoin’e ilişkin teknik veriler yazımızda.

Bloomberg analistinden şok Bitcoin dip tahmini!

Kripto piyasasında yaşanan çöküş derinleşiyor. Piyasanın toplam değeri 824 milyar dolara geriledi. Geçtiğimi yıl kasım ayında kripto piyasasının toplam değeri 3 trilyon doların üzerine çıkarak rekor kırmıştı. Şimdi ise değerinin 2 trilyon dolardan fazlasını kaybetmiş durumda.

Lider kripto para birimi Bitcoin aynı tarihlerde 68,789 dolar ile tüm zamanların rekorunu kırdığında herkes BTC’nin kısa sürede altı haneli rakamları göreceğini tahmin ediyordu. Ancak küresel piyasalarda yaşanan gelişmeler buna sert bir şekilde engel oldu ve Bitcoin’de düşük seviyelere geriledi.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Bitcoin yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 18,540 dolardan işlem görüyor. Lider kripto para, son 24 saat içerisinde %2,74 son 7 günde ise %32 değer kaybetti. BTC’nin piyasa değeri 354 milyar dolara geriledi.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

Bloomberg kıdemli analistinden Bitcoin dip tahmini!

 

Bitcoin’in geleceği hakkında çok farklı tahminler yapılıyor. Bu tahminlerin ortak yanı kısa vadede bir düşüş öngörüyor olması zira kripto paranın teknik verileri oldukça zayıf ve piyasada aşırı korku var.

Bloomberg’in yakından takip edilen emtia analisti Mike McGlon, 2018 yılındaki 5,000 dolarlık kritik destek noktasının şimdiki 20,000 dolar seviyesine denk gelebileceğini tahmin ediyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

2018 ayı piyasası sırasında, 5.000 dolarlık fiyat alanı yaklaşık bir yıl boyunca Bitcoin için destek görevi görmüştü. 20,000 dolar seviyesinin de bu ayı piyasasında bu görevi göreceğini tahmin eden ünlü stratejist, Bitcoin’in geleceğinden ise oldukça umutlu.

Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri (Tüm zamanlar)

Bitcoin

 

McGlone, şu anda piyasa hissiyatı ne kadar kötü görünse de Bitcoin’in düşüşünü “tipik” olarak nitelendiriyor ve diğer geleneksel varlıklarda da oynaklığın arttığına dikkat çekiyor.

Canlı Bitcoin fiyatı

Kaynak

Etiketler: