1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Blog yazarının Aralık ayında yatırım yaptığı 2 kripto para

Blog yazarının Aralık ayında yatırım yaptığı 2 kripto para

Blog yazarının Aralık ayında yatırım yaptığı 2 kripto para
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

2021 yılının son ayına girdik. Ayın ilk gününde kripto para piyasalarında bir canlılık söz konusu. Blog yazarı yılın son ayında yatırım yaptığı 2 kripto parayı açıkladı.


Blog yazarının Aralık ayında yatırım yaptığı 2 kripto para

Motley Fool sitesinin yazarı Keith Speights, Aralık ayında yatırım yapacağı kripto paraların isimlerini açıkladı. Speights, yatırım yaparken kripto paraların reel ekonomide bir ihtiyaca cevap verip vermeyeceğine göre karar verdiğini açıkladı. Bu kriter çerçevesinde Speights, Solana ve Ethereum’a yatırım yapmaya karar verdi.

Solana ve Ethereum ağları akıllı sözleşmelere ve birçok ablikasyonlara ev sahipliği yapabiliyor. Özellikle Solana ve Ethereum blockchain’inde işlem gören DeFi (Merkezsiz Finans) platformları bankacılık ve finans alanında birçok ihtiyaca cevap veriyor. Kripto para yatırımcıları, birçok bankacılık işlemlerini DeFi platformları üzerinden herhangi bir aracıya ihtiyaç duymadan yapabiliyor.

Ethereum son günlerde iyi bir trend yakaladı. Ethereum ETF’lerin (Ethereum Borsa Yatırım Fonu) onaylanma ihtimali arttıkça Ethereum fiyatları son dönemde artış trendi içerisinde.

Aşağıdaki grafikte Ethereum fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Ethereum fiyatları

Blog yazarının dikkat çektiği diğer kripto para ise Solana. Solana ağındaki güncellemeler sayesinde Solana blockchain’i Ethereum’a alternatif hale geldi. Solana artık birçok akıllı sözleşmelere ev sahipliği yapabiliyor.

Solana 2021 yılına 1.6 dolar düzeyinde giriş yaptı. Yazının kaleme alındığı saatte ise 220 doların üzerinde işlem görüyor. Solana en yüksek değerini 6 Kasım 2021’de 260 dolar ile gördü. Şu sıralar Solana fiyatlarında tekrardan artış trendi, dikkat çekiyor.

Aşağıdaki grafikte Solana fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Solana fiyatları

Solana 2021’de yatırımcıların dikkatini çekti ve 68 milyar dolarlık piyasa büyüklüğüne ulaştı. Solana 68 milyar dolarlık piyasa büyüklüğü ile en değerli 5’inci kripto para.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.