Loading...
btc
BTC
0.18%
Bitcoin
57.994,44 USDT
eth
ETH
0.05%
Ethereum
3.135,47 USDT
bch
BCH
1.66%
Bitcoin Cash
374,82 USDT
xrp
XRP
7.37%
Ripple
0,51 USDT
ltc
LTC
1.62%
Litecoin
70,37 USDT
bnb
BNB
0.32%
Binance Coin
535,49 USDT
sol
SOL
-0.41%
Solana
138,89 USDT
avax
AVAX
-0.11%
Avalanche
25,93 USDT
ada
ADA
1.01%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
1.91%
Poladot
6,22 USDT
doge
DOGE
1.2%
Doge Coin
0,11 USDT
shib
SHIB
1.96%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Coin Haberleri
  3. BlackRock’un CEO’su, FTX’in gerçek çöküş nedenini açıkladı

BlackRock’un CEO’su, FTX’in gerçek çöküş nedenini açıkladı

FTX
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

BlackRock CEO’su, FTX’in çöküşü hakkında önemli açıklamalarda bulundu. BlackRock’un CEO’su, merkezi borsalar tarafından oluşturulan tokenlerle bazı sorun yaşamasına rağmen, menkul kıymetler tokenizasyonunu finansal piyasanın bir sonraki evrimi olarak görüyor.

FTX’in çöküşünün ardındaki gerçek sebepleri açıkladı

Dünyanın en büyük varlık yönetimi şirketi BlackRock’un CEO’su, FTX’in başarısız olmasının nedeninin kendi FTX tokenini yaratması olduğuna inanıyor. Ona göre bu token merkezileştirilmiş ve bu nedenle “kriptonun temel mantığı” ile çelişen bir nitelik taşıyordu. 8 milyar dolarlık yatırım şirketinin başkanı ve CEO’su olarak görev yapan Larry Fink, 30 Kasım’da düzenlenen New York Times’ın 2022 Dealbook Zirvesi’nde açıklamalarda bulundu ve düşüşe FTX’in kendi yarattığı token’ın neden olduğuna inandığını söyledi. Ancak Fink, yine de kripto paranın ve onu destekleyen blockchain teknolojisinin devrim niteliğinde olacağına inanıyor.

Binance Coin ve CRO gibi merkezi borsa btokenleri 862 milyar dolarlık toplam kripto piyasası değerinin 57 milyar dolarından fazlasını oluşturuyor. Fink, bu tokenlere hâlâ şüpheyle baktığını ve “[tokenları kontrol eden] bu şirketlerin çoğunun ortalıkta olmayacağına” inandığını öne sürdü. Daha sonra Fink, Borsa Yatırım Fonlarını (ETF’ler) yatırımın önceki evriminin nedeni olarak görse de, tokenizasyonun bir sonrakinin arkasında olacağına inandığını belirterek şunları kaydetti: “Piyasalar için geleceğin, menkul kıymetler için geleceğin, menkul kıymetlerin tokenizasyonu olacağına inanıyorum.”

FTX
Daha sonra, tokenleştirmenin potansiyel faydalarından bazılarını detaylandırdı. Bankalar yerine, her menkul kıymet sahibini ve satıcısını gösteren dağıtılmış defterlerde “anlık anlaşmanın” mümkün olacağından, bunun yatırım ekosistemini değiştireceğini öne sürdü. Fink şöyle dedi: “Tahvil ve hisse senetlerinin anında takasını düşünün, aracı yok, ücretleri daha da dramatik bir şekilde düşüreceğiz.”

Fink, BlackRock’ın FTX’te 24 milyon dolarlık bir yatırımı olduğunu kabul etti, ancak kendilerinin ve Sequoia Capital gibi diğer risk sermayesi şirketlerinin FTX üzerinde uygun durum tespitini yapmadıkları iddiaları üzerine spekülasyon yapmayı reddetti. BlackRock, 2020’den beri kripto endüstrisinde aktif bir yatırımcıdır. En son hamle olarak, USD Coin (UDSC) ihraç eden Circle’ın rezerv fonunu yöneteceğini duyurdu. Bu arada, 27 Eylül’de, yatırımcılara blockchain ile ilgili 35 şirkete erişim sağlayan bir ETF’nin başlatıldığını duyurdu.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.