Bitcoin’in koruyucu meleğinden şok BTC yorumu!

Bitcoin'in koruyucu meleğinden şok BTC yorumu!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın halka açık en büyük pazarlama ve iş yönetimi firmasının CEO’su, Bitcoin hakkında çok net konuştu! 21. yüzyılın hakimi, tartışmasız “Bitcoin” olacak!

En iddialı BTC yorumu: 21. yüzyılın hakimi, tartışmasız “Bitcoin” olacak!

Dünyanın halka açık en büyük pazarlama ve iş yönetimi firması olan MicroStrategy’nin CEO’su, Bitcoin’in varoluşsal bir tehdit olmadığını iddia ediyor.

Hatta Michael Saylor’a göre, Bitcoin bir değer deposu olarak kesinlikle bu yüzyılın hakimi olacak!

Bitcoin'in koruyucu meleğinden şok BTC yorumu!

Sektordeki gelismeleri inceleyerek pazarlama ve is yonetimi konusunda veri ve bilgi aktaran bu firmanın adını, özelikle 2021’in başından bu yana çok sık duymaya başladık.

Aslında MicroStrategy, son zamanlardaki dev Bitcoin yatırımlarıyla kripto sektörüne yönelik kurumsal katılıma hız kazandıran firmalardan sadece birkaçı. Ancak şubat ayında Bitcoin’i 1.400 halka açık şirkete tanıtmak üzere dev bir etkinlik düzenlemesi, kurumsal yatırımcılar arasında onun ayrı bir yer edinmesini sağladı, diyebiliriz.

Tartışmasız en güçlü değer deposu, “Bitcoin” !

MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, en büyük dijital varlığın varoluşsal bir tehdit olmadığını söylüyor. Ona göre, kripto para birimi, bir değer deposu olarak 21. yüzyıla hakim olacak.

Michael Saylor, bugün Kitco News’e verdiği bir YouTube röportajında Bitcoin hakkındaki fikrini açıkladı. Dijital varlığın geleceği ile ilgili oldukça iyimser bir tahminde bulundu. Gelecekte devletler yasaklasa bile; bunun, varlığın ana kullanım durumunu asla etkilemeyeceğini iddia etti.

Saylor’a göre; Bitcoin, 21. yüzyılda en güçlü kripto para birimi olacak ve gelecekte de kripto topluluğuna liderlik edecek:

“Bitcoin’in 21. yüzyılda, güçlü bir değer deposu olacağını düşünüyorum. Güçlü bir paraya veya parasal bir varlığa ihtiyaç duyan 8 milyar insan var. İyi bir hayat yaşayacaklarsa, bu varlığın dijital olması gerekiyor. “

Dahası Saylor, ilk ve en büyük kripto para biriminin rakiplerinin ABD doları değil; altın gibi varlıklar olduğunu belirtiyor. Ve eskiden toplam sermayenin %1 veya %2’si Bitcoin’e ayrılırken; şimdi çok daha büyük fonların Bitcoin’e aktarıldığını ifade ediyor.

Ayrıca Michael Saylor, hükümetler BTC’yi yasaklasa bile bir ticaret platformu olarak ortadan kaldırmayı başaramayacağını öne sürdü. Ve buna örnek olarak Türkiye’yi gösterdi. Türkiye’nin dijital varlıklara yönelik kısıtlama politikalarının, ekonomik olarak sarsılan Türk lirasını korumayı amaçladığını da sözlerine ekledi.

MicroStrategy, Ethereum’a yatırım yapacak mı?

En büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, son zamanlarda etkileyici bir şekilde çıkış yaparken; birçok şirket ve yatırımcıyı da kendine çekmeyi başardı.

Ancak Michael Saylor, MicroStrategy’nin ETH’ye yatırım yapmayı planlamadığını söyledi. Ona göre Bitcoin ve Ethereum çok farklı yapılara sahip. Hatta ünlü CEO, ETH’ye yatırım yapmayı riskli buluyor.

Son olarak; MicroStrategy’nin yalnızca en büyük kripto para birimine odaklanacağını ifade etti.

Ethereum’un, kurumsal hazine için uygun olduğunu düşünmüyorum ve bizim için de pek uygun değil. Bizim işimiz Bitcoin almak ve hodl etmek. Bu projenin, kripto girişim fonları ve kriptoya özgü teknoloji yatırımcıları için uygun olacağını düşünüyorum. “

Nitekim, MicroStrategy 2020 yılının yaz aylarında, ana hazine varlığı olarak büyük miktarda Bitcoin almaya ve hodl etmeye başladığından beri, kurumsal talepte net bir artış oldu.

Enflasyon korkusu yoğunlaşmaya devam ettikçe, Saylor’ın da dediği gibi; Bitcoin, bir değer deposu ve güvenli bir liman varlığı olarak daha çekici hale geliyor.

Bununla birlikte, yine daha önce de Binance’in kurucusu Changpeng Zhao ile katıldığı bir youtube yayınında çok konuşulacak iddialarda bulunmuştu:

“Spekülatif hikayeler Marttan önce ağırlıktaydı. Ancak bu, yatırımcıların ve dünyadaki paranın %99’una cazip gelmeyecek. Farklı bir şey istiyor onlar. ‘Bitcoin nihai sentetik ve uzun vadeli bir rezerv varlığıdır. Bir değer deposu olmak için gereken tüm özellikleri taşıyan Bitcoin, altından daha üstün bir şekilde tasarlanmış güvenli bir sığınaktır. Ve birinden diğerine geçilecekse; yatırımcıların %1’nin sahip olduğu fonun %1’i olmayacak bu artık. Dünyadaki tüm yatırımcıların parasının %50’sini almaktan bahsediyorum. “

Ünlü Bitcoin boğası, eğer bu gerçekleşirse paralarını Bitcoin’e aktarmaya başlayabilecek ve Bitcoin’in fiyatını ve piyasa değerini büyük ölçüde artırabilecek birkaç büyük piyasaya da dikkat çekmişti.

“Altın yatırımcılarının dikkatini çekmek istiyoruz biz aslında, çünkü onlar itibari yatırım araçlarına güvenmiyorlar. Dolayısıyla burada 10 trilyon dolar var … Bu da Bitcoin’e 20-50x katar.

İkinci aşamada, tahvillerle ilgilinenler; Negatif getirili borç 17 trilyon dolar. Yüzde üç ila sıfır getiri sağlayan borç 100 trilyon dolar civarında. Neden tahvillere ve ulusal varlık fonlarına para yatırıyorsunuz? Güvenli bir sığınak olarak gördükleri için…

Dolayısıyla piyasa korkutucu bir hale geldiğinde, güvenli bir sığınağa koşarlar. Bunun kripto sektöründe oldukça önemli olduğunu düşünüyorum. Bitcoin uzun vadeli, güvenli liman varlığı olarak bu ihtiyaca cevap veriyor. Bu yüzden de devlet borcuna koşmak yerine ona koşuyorlar. Bu Bitcoin’e yine başka bir 10, 20, 30x kat değer kazandırır.

Ve son olarak; büyük teknoloji yatırımcılarından oluşan bir havuzunuz var. Pek çok insanın Tesla, Apple, Amazon gibi büyük teknolojileri bir değer deposu olarak kullandığını iddia edebilirsiniz. Çünkü fiat para birimine olan güvenlerini kaybettiler. Negatif getirili tahvillere yatırım yapamayacaklarını da biliyorlar. Altın konusunda da pek emin değiller. “

Ayrıca Saylor, altının modasının geçtiğini ve Bitcoin için büyük bir rakip olmadığını iddia etti:

“Altın yetersiz kalıyor artık. Eski bir değer deposu. Bilgisayar, icat edilene kadar 5000 yıl boyunca en iyi değer deposu ldu… Daha iyisi çıkana kadar en iyisiydi…”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin’in koruyucu meleğinden şok BTC yorumu!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.