1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Bitcoin’e dev bir katılım daha!

Bitcoin’e dev bir katılım daha!

Bitcoin’e dev bir katılım daha!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Amerika Birleşik Devletleri’nde dev bankalar bir bir Bitcoin hizmeti vermeye başlıyor. JP Morgan ve Morgan Stanley’in ardından bir dev banka daha kapılarını Bitcoin’e açtı. Detaylar haberimizde.

Bitcoin’e dev bir katılım daha!

ABD bankacılık devleri, kripto para piyasasında artan ilgiye kayıtsız kalmıyor. JP Morgan ve Morgan Stanley gibi dev yatırım bankaları müşterilerine Bitcoin’e yatırım yapma imkanı tanımıştı. Bu bankaların ardından ABD bankacılık sisteminin dev oyuncularından biri daha Bitcoin’e kapı açtı.

Amerika Birleşik Devletleri’nin en eski bankalarından biri olan Wells Fargo, bu havuza en son eklenen isim oluyor. Bankanın özel müşterilerini hedefleyen bir Bitcoin fonu oluşturduğu ortaya çıktı.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Wells Fargo, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yapılan resmi dosyalamaya göre, belirli müşteriler için belirlenmiş bir Bitcoin fonu başlatacak. Wells Fargo, söz konusu proje için FS Investments ve New York Digital Investment Group (NYDIG) ile ortaklık kurdu.

Banka geçmişte kripto paralara karşı bir tutum sergilemiyordu. Aksine yapılan açıklamalarda endüstriye olan inancını sıkça dile getirdi ve artık kripto para hizmeti vermeye başladı.

WFII, kripto para birimlerinin varlık olarak istikrar ve canlılık kazandığına inanıyor, ancak riskler bizi yalnızca nitelikli yatırımcılar için ve hatta o zaman profesyonelce yönetilen fonlar aracılığıyla yatırım riskini tercih etmeye yönlendiriyor.”

Lider kripto para birimi son günlerde ortaya çıkan gelişmelerin ardından haftanın son günü büyük bir sıçrama kayedetti ve son 24 saatte %6 değer kazanarak yeniden 47,000 doların üzerine çıktı.

bitcoin Bitcoin’e dev bir katılım daha!

Nisan ayının sonundan temmuz ayının ortasına kadar olumsuz piyasa koşulları nedeniyle bir satış baskısı yiyen Bitcoin 29,000 dolara kadar gerilemişti. Kripto piyasasının toplam hacmi 1,3 trilyon dolara düşmüştü. Ancak temmuz ayının ortasından beri süregelen gelişmeler piyasanın toparlanmasını sağladı. Kirpto hacmi yeniden 2 trilyon doların üzerine çıktı.

Canlı Bitcoin fiyatı

Bireysel olarak ilginin artması dev kurumların Bitcoin’e kayıtsız kalmasını zorlaştırıyor. Önümüzdeki dönemde Bitcoin başta olmak üzere kripto paraların kurumsal benimsenmesinin hızla artması bekleniyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.