1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Bitcoin’e Çin’den gelen baskılar madenciler için avantaja dönüştü!

Bitcoin’e Çin’den gelen baskılar madenciler için avantaja dönüştü!

Bitcoin’e Çin’den gelen baskılar madenciler için avantaja dönüştü!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin mdenciliği konusunda sert önlemler alınan Çin’dde madenciler operasyonlarını durdurdu. Bu durum diğer madenciler için avantaja dönüştü. Detaylar haberimizde.

Bitcoin’e Çin’den gelen baskılar madenciler için avantaja dönüştü

Geçen ay Pekin, çevresel etkisine ilişkin endişeler nedeniyle Bitcoin madenciliğini engellemek için girişimlerde bulundu. Bu, kripto madencilerinin yani merkezlere kaçmasına neden oldu. Bu bölgelerin başında Kuzey Amerika geliyor.

Çin’in hidroelektrik zengini Sincan eyaletindeki yetkililerin kripto madencilerine operasyonları durdurma emri vermesiyle hafta sonu Çin’in baskıları yoğunlaştı.

Raporlara göre, Çin’in bitcoin madencilik kapasitesinin %90′ından fazlasının kapalı olduğu tahmin ediliyor. Tüm küresel Bitcoin madenciliğinin %65 ila %75′inin Çin’de gerçekleştiği biliniyor. Bu durum Çin’deki madenciler için iyi olmasa da diğerleri bundan faydalanabilir.

Şu anda madencilere verilen ödüller 6.25 BTC ile sınırlı. Eskiden 12,5 BTC idi, ancak Bitcoin’in toplam arzı 21 milyon ile sınırlı olduğu için madencilere verilen Bitcoin miktarı her dört yılda bir yarıya iniyor.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Bitcoin ağının toplam hash oranı veya işlem gücü, Pekin’in baskısının ardından keskin bir şekilde düşmüş gibi görünüyor. Blockchain.com verilerine göre, hash oranı mayıs ortasındaki saniyede 180,7 milyon terahash rekorundan çok aşağıda.

Kripto uzmanları, Çin’in kısıtlamaları nedeniyle daha fazla Bitcoin madencisinin çevrimdışı olmasıyla, diğer madencilerin ağdaki payının artacağını ve potansiyel olarak madenciliği çok daha kazançlı hale getireceğini söylüyor.

Kripto madenciliği firması Foundry’nin başkan yardımcısı Kevin Zhang, CNBC’ye verdiği demeçte, “Ağdan daha fazla hash oranı düştükçe, zorluk aşağı doğru ayarlanacak ve ağda aktif kalan hash oranı, madencilik ödüllerinden orantılı payları için daha fazla alacak” dedi.

Kirpto uzmanları Bitcoin’e Çinden gelen baskıların her alanda Orta ve uzun vadede Bitcoin için daha olumlu sonuçlar doğuracağı konusunda hemfikir.

Kaynak