Bitcoin’den tutkuyla nefret eden 3 ünlü

Bitcoin'den tutkuyla
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin’de insanlarda güçlü duygular uyandıran bir şey var. Özgürlükçüler onu seviyor. Anarşistler bayılıyor. Cypherpunks (şifrepunklar) ona deliriyor. Ancak, Bitcoin ile ilgili duyguların hepsi olumlu değil. Bankacılar  korkuyor, politikacılar  güvenmiyor, çevreciler ona kızıyor ve bazı kişiler de Bitcoin’den tutkuyla nefret  ediyor.

Bitcoin’den tutkuyla nefret eden 3 kişi

İnsanlar bir şeye karşı bir isteksizlik geliştirdiğinde, içgüdüleri normalde ondan uzak durmaktır. İster Bitcoin (BTC) ister başka bir şey olsun, eğer nefret ederseniz, ne pahasına olursa olsun kaçma eğiliminde olursunuz. İşte Bitcoin’den kaçan, hatta nefret eden üç kişi.

Bakınız: Araştırma sonuçlarına göre Bitcoin Balinaları güç kaybediyor!

David Gerard

David Gerard’ın Bitcoin’e olan nefreti kutsaldır. Yazar ölümcül hasta olsaydı ve Satoshi Nakamoto’nun da ilacı olsaydı, Gerard o ilacı reddederdi.  “50 Ayaklı Blockchain Saldırısı” bloğuyla tanınan  Gerard Dış Politika sitelerinde de impartisan makaleler yazıyor. Örneğin bir makalesi,  “Bitcoin’i unutun, yatağınızı deneyin- Kripto para, paranızı bir çorap içine koyup başka birinin yatağının altına saklamak kadar güvenlidir” şeklinde idi. “ Bitcoin’in sorunu” başlıklı bir bloğun konuk defterine mektup yazdı:

Mevcut yazılımdan ve blockchain’den doğan, yıllardır,  “Bitcoin” adlı bir şey olacak. Sonuçta, ilgilenen sadece iki insan olacak. Dünyanın geri kalanıyla ne kadar etkileşime gireceği açık bir soru. Sonuçta yeni teknolojilerin çoğu hiçbir yere gitmiyor.

Nouriel Roubini

“Dr. Doom ”, Bitcoin nefretinin afiş çocuğu ve ilanlarını sayısız kez tekrarlanması gerekmiyor. Bozuk bir saat gibi, ancak David Gerard gibi sahte ICO’lar ve blockchain konusunda Roubini zaman zaman doğruyu söylediği görülmüştür.

Bir yayında “Merkez bankası dijital para birimleri ne olursa olsun, merkezsiz kripto para birimlerinin yerini asla alamazlar. Aynı, Roubini’nin 2013’te Bitcoin alması gerektiğini söyleyen içini kemiren şeyin yerini asla alamayacak” olması gibi deniyor.


Bakınız: Max Keizer: Dünyanın yeni merkez bankası Bitcoin olacak

Paul Krugman

Nouriel Roubini, Bitcoin ekonomisini anlamak için mücadele eden tek ekonomist değil. Krugman, “2005 itibariyle, internetin ekonomi üzerindeki etkisinin, faks makinesinin etkisinden daha fazla olmayacağı” ortaya çıkacak demişti. Benzer bir şekilde Bitcoin konusunda da şüpheci olduğu ortaya çıktı. 2013 yılında “Bitcoin Is Evil”  (Bitcoin bir Canavar) başlıklı New York Times’ta bir yazı kaleme aldı. Bu yazı hızla yayıldı. “BitCoin” dediği gibi, hiçbir şey tarafından desteklenmiyor, içsel bir değeri yok ve “Fiyat artışı sadece spekülasyonla – Robert Shiller’in doğal bir Ponzi şeması dediği şey tarafından yönlendiriliyor”. Bitcoin’in altında yer alan blok zincirin ilginç olduğuna inanıyor.

Bakınız: Bitcoin ETF onayından önce SEC blockchain teknolojisini test etmeye hazırlanıyor

Bitcoin’in yapıcı eleştirisi sağlıklıdır. Aslında, Bitcoin’in en büyük eleştirmenlerinden bazıları aynı zamanda en büyük savunucularıdır. Çünkü yalnızca kripto para birimini ayırıp sorgulayıcı bir mercekten izleyerek geliştirilebileceklerini kabul ederler. Bitcoin nereye giderse gitsin ve ne tür bir finansal sistem ortaya çıkarsa çıksın, Roubinis ve Gerards, Bitcoin (BTC)’den tutkuyla nefret etmeye devam edecekler.

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin’den tutkuyla nefret eden 3 ünlü
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.