Bitcoin’den para kazanmak için hangi yöntemler var?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir çok yatırımcı Bitcoin’den para kazanmak için trade yapıyor. Bitcoin, kripto para dünyasının tartışmasız en büyük dijital varlığı. Ne var ki ortaya çıktığı 2009 yılında kimse bunun farkında değildi.

 


 

Bitcoin’den para kazanmak İçin bu kurallara uyulmalı

 

Bitcoin'den para kazanmak Bitcoin'den para kazanmak için hangi yöntemler var?

 

BTC hala en önde gelen kripto para olsa da eleştirmenler kripto para dünyasında geleceğinin olmadığını düşünüyor. Yüksek dalgalanma özelliği nedeniyle kripto paralara duyulan merak, Bitcoin’den para kazanmak için hemen alıp-hemen satma (Short Bitcoin)  taktiğinin de önünü açtı. Tabi bu tür işlemler, piyasadaki likiditeyi artırıyor ve piyasanın olgunlaşmasını sağlıyor.

 

Short Bitcoin’ yani Türkçe’ye hemen alıp-hemen satma olarak çevirebileceğimiz tabir, uzun vadeli Bitcoin yatırımcısı olmayıp, düşüşlerden faydalanarak Bitcoin üzerinden kazanç elde etme anlamına geliyor.

 


Bugünlerde 20.000$ altında seyreden BTC, bunun için biçilmiş kaftan. İşte bunu gerçekleştirmek için beş fırsat:

 

 

 

1.BTC’nin Düşeceğini kestirmek

Bitcoin’den para kazanmak için en klasik ve en yaygın metot budur. Tabi bunun için hâlihazırda BTC yatırımcısı olmak gerekiyor. Normalin üzerinde artışı gören yatırımcı, parayı hemen elinden çıkarır. Ya kârı alıp çekilir veyahut da düşük pozisyondan yeniden girer. Yani ticarette en temel mantık olan “herkes satarken alır, herkes alırken satar.”

2. Bitcoin Marj ticareti

Bitcoin’den para kazanmak için diğer bir yöntem ise  Marj ticaretidir.Bu yöntemde esasında sahip olunmayan kripto para, komisyonculardan yatırım amacıyla kiralanır. Belirlediği zaman sonrasında elde ettiği kardan bir kısmını bu komisyoncuya öder. Bu yöntem, alınan para karşılığında ipotek gösterme gerektirdiği için yüksek risk içerir.

3. BTC Borsa Yatırım Notları

Bitcoin’den hızlı kâr elde etmek isteyen yatırımcılar da dolaylı olarak Bitcoin’e karşı Borsa Yatırım Notları ( Exchange Trade Notes-ENT) üzerinden bahiste bulunabilirler. Gerçi bu yöntem tüm kripto paralar için yapılabiliyor. Yatırımcı bir kripto parayı –burada BTC- seçiyor ve artacak ya da düşecek diye tahminde ulunuyor. Bunun için en çok kullanılanı Bitcoin Investment Trust.

4. Fark Sözleşmesi imzalamak

Bu yöntemde yatırımcı, komisyoncu ile kripto paranın artacağına ya da düşeceğine dair bir anlaşmaya varır ve buna göre yatırım gerçekleştirilir. Her iki taraf da elde edilen kazançtan pay alır.

 

https://www.youtube.com/watch?v=7u8GqAcMcKg

5. Kripto Para Tahmin Piyasaları

En yeni yöntem aslında bu. O yüzden henüz çok dikkatleri üzerine çekmiş değil. Bu yöntemde belli platformlar üzerinden bazı yatırımcılar BTC ile ilgili değerlendirmelerde bulunuyor. Diğer yatırımcılar ise buna göre yatırımlarını yönlendiriyor. Eğer tahmini doğru çıkarsa, bu yatırımcı hızlı bir kazanç sağlamış oluyor. Bunun için en meşhur platform Predictious.

Bu saydığımız Bitcoin’den para kazanmak yöntemler kolay kazançlara gebe olsa da kripto paranın aşırı değişkenliği ve piyasanın kuralsızlığı göz önüne alınırsa her an her şeye hazırlıklı olmak lazım.

Kaynak: Stocksgazette


Bitcoin’den para kazanabilir misin?

Bunun bir çok yolu var. Bunlardan biri elbette BTC akmak ve hedefine ulaştığı zaman satmak. İkinci yolu ise Mining dediğimiz madencilik, yani BTC kazmak. Diğer bir seçenek ise altcoinlere yatırım yapmak denebilir.

Diğer seçeneklere buradan ulaşabilirsiniz.


2020 Bitcoin yatırımı için doğru bir yıl mı?

Bitcoin piyasasın volatilitesinin ne kadar yüksek olduğu bilinmektedir. BTC piyasanın klasik borsalarda ki derinliğe ulaşmaması olması neden olarak gösterilebilir. Bu açıdan bakıldığında elbette net bir cevap mümkün olmayacaktır.


Bitcoin’den zengin olan var mı?


Sizler için bazılarının isimlerini paylaşalım. Kristoffer Koch, Charlie Shrem, Roger Ver, Cameron ve Tylor Winklevoss, Jered Kenna, Yifu Guo gibi yüzlerce zenginin olduğu biliniyor

Bitcoinden para kazanmak için ne yapmalıyım?


Bitcoinden para kazanmak için öncelikle Bir miktar BTC almalısın. Sonra piyasayı tanımak için gerekli bilgileri edinmelisin.


Bitcoin al-sat yaparak para kazanmak mümkün mü?


Yeterince deneyimli iseniz elbette mümkün.


Bitcoin madenciliği kazandırır mı?

Bu yapacağınız yatırımın miktarına bağlıdır. Artık evlerde kazandırmadığı nerdeyse kesinlik arzediyor

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin’den para kazanmak için hangi yöntemler var?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.