Home Bitcoin Bitcoin Haber Yatırım Fonu CEO’su Phillip Nunn: Bitcoin Fiyatı 2018’de 60.000 Dolar Olacak

Yatırım Fonu CEO’su Phillip Nunn: Bitcoin Fiyatı 2018’de 60.000 Dolar Olacak

Yatırım Fonu CEO’su Phillip Nunn: Bitcoin Fiyatı 2018’de 60.000 Dolar Olacak


0
Bitcoin fiyatı 2018’de ne kadar olur sorusuna kripto para ve ICO uzmanı Philip Nunn oldukça iddialı bir yanıt verdi. Uzman yatırımcıya göre Bitcoin fiyatı 2018 sonuna kadar 60.000 Dolar olacak.

Son günlerde Bitcoin fiyatından büyük düşüşler yaşanmasına rağmen kripto para uzmanları sektöre ve Bitcoin’e güvenmekten geri adım atmadılar.

İlginç bir şekilde bugün bahse konu olan uzman daha yılın başında Bitcoin bir miktar düşüş göstermesine ve 14.000 Dolar seviyesinde olmasına rağmen Bitcoin’in 6000 Dolara kadar düşeceğini söyleyen biri. Ve ne ilginçtir ki aynı uzman Bitcoin bugünlerde 6.000 Dolar bandında tutunmaya çalışırken Bitcoin’in 60.000 Dolara çıkacağını söylüyor. Hemde sadece önümüzdenki 5-6 ayda.

Şu anda bir çok uzman Bitcoin için yükselme öngörürken dahi oldukça dikkatli ve tedbirli bir tahmin yaparken Nunn bu konuda geri adım atmıyor. Uzmanların bir çoğu 10.000, 15.000, 25.000 yada 35.000 Dolar gibi rakamları telafuz ediyorlar. Fakat Nunn tam 60.000 Dolar olacak diyor. Sadece 6 ayda tam 10 kat artış. Hakikaten inanması güç ama konu Bitcoin olunca ne artışta ne de düşüşte olmaz diye bir şey yok.

Nunn bakış açısını şöyle açıklıyor;

”Benim tahminim ilk olarak pazarın şu anda yaşadığı yüksek oynaklığa dayanıyor. Bu sanırım oldukça açık ve kimsenin itiraz etmeyeceği bir gerçeklik. Ben halen tahminimin arkasındayım.”

Geleneksel pazarlara göre kripto para sektörü oldukça hareketli bir pazar. Özellikle sektörü doğrudan etkileyecek düzenleme, teknoloji yada güvenlik konulu olumlu yada olumsuz haberler sektörde büyük bir oynaklığa neden oluyor. Bu nedenle bu sektör  eşsiz ve özel bir alan olduğunu her zaman gösteriyor.

”Şu anda kripto para sektöründeki para büyük oranda geniş bir tabandan geliyor. Yani pazarın beklentisi doğrudan büyük bir etkiye neden oluyor. Düzenleme gibi haberler pazarda bir anda büyük bir sel meydana getiriyor. Pazar oldukça küçük ve manipülasyona açık.”

Nunn kripto paraların ve blockchain teknolojisinin hemen her türlü sektörde kullanım alanı bulacağını söylüyor.

”Gerçek şu ki şu anda bilginin internetinden değerin internetine geçiş yapıyoruz. Bu herşeyi kökünden değiştirecek. Parayı, kayıt tutma şeklini, yasal altyapıyı.”

Nunn kadar olmasa da Bitcoin fiyatı ile ilgili başka uzmanlar da büyük bir artış trendi öngörüyor. Bunlardan biri de Fundstrat Global Kurucu ortaklarından Tom Lee. Lee’ye göre Bitcoin fiyatı 2018 yılında 25.000 Dolar 2020 yılında ise 91.000 Dolar olacak.

Standpoint Araştırma şirketi kurcusu Ronnie Moas’a göre ise Bitcoin fiyatı bir kaç yıl içinde 100.000 Dolara çıkacak.


 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
cryptopazar_koinmedya