1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. İşte Bitcoin’deki son düzeltmeyi tersine çeviren faktörler!

İşte Bitcoin’deki son düzeltmeyi tersine çeviren faktörler!

İşte Bitcoin’deki son düzeltmeyi tersine çeviren faktörler!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin, son düzeltmenin etkisinden kurtuldu. Boğalar kontrolü tekrar ele aldı. Bitcoin’in yükselmesini sağlayan katalizörler neler? Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

İşte Bitcoin’deki son düzeltmeyi tersine çeviren faktörler!

Bitcoin, mart ayının ikinci yarısından itibaren yükselişe geçmiş ve 2022 yılının en yüksek seviyelerini yakalayarak 48,000 doları görmüştü. Bu seviyede tutunamayan Bitcoin hafta başında 40,000 doların altına kadar geriledi. Bu düşüşte kurumsalların geçtiğimiz hafta kar satışları yapması etkili oldu.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Ancak bugün yeniden yönünü yukarı çeviren lider kripto para birimi düşüşü bir miktar telafi etmeyi başardı. Yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 41,182 dolardan işlem gören BTC, son 24 saat içerisinde %3,84 değer kazandı.

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

bitcoin İşte Bitcoin’deki son düzeltmeyi tersine çeviren faktörler!

Bitcoin’in toplam piyasa değeri 782 milyar dolara yükseldi. Bu değer toplam kripto piyasasının 1,905 trilyon dolarlık değerinin içerisinde %41,1’ini domine ettiği anlamına geliyor. Bitcoin’in bu yükselişinin arkasındaki faktörlere göz atalım.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Aslında mart ayının ortasından itibaren Terra’nın bu yükseliş trendindeki payı büyük. LUNA Foundation Guard’ın (LFG) 100 milyon doların üzerindeki yeni Bitcoin alımı önemli katalizörlerden biri oldu. LUNA’nın Bitcoin rezervi son alım ile birlikte 42,406 BTC’ye ulaştı.

İlgili: Terra (LUNA) fiyat tahmini

Ayrıca ABD’de TÜFE, 1981’den bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. Tipik olarak, enflasyondaki bir artış, Bitcoin fiyatında bir ralliyi körüklüyor. TÜFE %8,5 seviyesine ulaştı. anEck’teki dijital varlık stratejisi direktörüne göre bu rakam enflasyonun çift hanelere yükseldiğini gösteriyor. Bu artış Bitcoin’in enflasyona karşı bir koruma aracı rolünü destekliyor.

Analistler, Bitcoin fiyat trendini değerlendirdi ve 50.000 dolara tırmanacağını tahmin etti. 43,500 dolarlık kritik direnç aşılırsa bu hedefe ulaşmak daha kolay olacak.

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: