Loading...
btc
BTC
0.11%
Bitcoin
67.213,47 USDT
eth
ETH
-0.09%
Ethereum
3.514,47 USDT
bch
BCH
-0.12%
Bitcoin Cash
394,97 USDT
xrp
XRP
-0.24%
Ripple
0,59 USDT
ltc
LTC
0.26%
Litecoin
73,22 USDT
bnb
BNB
0.59%
Binance Coin
596,62 USDT
sol
SOL
0.2%
Solana
173,97 USDT
avax
AVAX
-0.06%
Avalanche
29,09 USDT
ada
ADA
-0.01%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
0.42%
Poladot
6,36 USDT
doge
DOGE
-0.63%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
-0.38%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin’deki bahar havasının nedenleri!

Bitcoin’deki bahar havasının nedenleri!

Bitcoin'deki bahar havasının nedenleri!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin 5 bin dolarlık bir pump yaparak 41 bin doların üzerine çıktı. Bitcoin’deki bahar havası altcoin piyasalarının da canlanmasına neden oldu. Bitcoin’deki bahar havasının nedenleri üzerine ayrıntılar için haberimize göz atabilirsiniz.


Bitcoin’deki bahar havasının nedenleri!

Bitcoin yazının kaleme alındığı saatte 41,600 doların üzerinde işlem görüyor ve gün içerisinde 41,850 dolara kadar yükseldi. Aşağıdaki grafikte Bitcoin fiyatlarında son dönemde yaşanan değişimi görüyoruz. 21 Ocak’ta 40 bin doların altına gerileyen fiyatlar, tekrardan 40 binin üzerine çıkmayı başardı.

Bitcoin fiyatları

Bitcoin’deki bahar havasında etkili olan temel faktörlerden birisi ABD istihdam verilerinin beklentilerden daha iyi gelmesi oldu. Omicron varyantı nedeniyle istihdam piyasalarında ciddi türbülans yaşanabileceği tahmin ediliyordu. Neyse ki küresel anlamda beklenen kötü senaryo gerçekleşmedi. ABD özelinde işsizlik oranları sadece %0.1 oranında artış gösterdi.

Lütfen Bkz: Güncel Bitcoin fiyat tahmini

Diğer faktör ise Bitcoin’de kısa vadeli sözleşmelerin yoğun biçimde likidite edilmesi oldu. Bitcoin piyasalarında short pozisyonlarda sıkışma yaşanıyor.

Bitcoin'deki bahar havası Bitcoin'deki bahar havasının nedenleri!

Bitcoin’de yaşanan bahar havasında etkili olan diğer önemli faktör ise mali yıl başının yaklaşıyor olması. Şirketler 2021’in 4’üncü çeyrek verilerini ve 2021’in yıllık verilerini açıklamaya hazırlanıyor. Bu sayede geçmiş yılın fotoğrafı, net biçimde ortaya çıkmış olacak. Örneğin Facebook 2021’in 4’üncü çeyreğinde tarihinde ilk kez kullanıcı sayısında kayıp yaşadı. Bu verinin açıklanmasının ardından Facebook hisselerinde kısmi bir düşüş yaşandı. Şirketlerin 2021 karnesi belirginleşmeye başladıkça hisse senedi yatırımcılarının da yatırım kararlarında değişiklik yaşanıyor. Bu süreçte kimi yatırımcılar Bitcoin ve kripto paralara yatırım yapmayı tercih ediyorlar.

Lütfen Bkz: Güncel Bitcoin teknik fiyat analizi

Son faktör ise teknik göstergelere dayanıyor. 10 Kasım’dan beri Bitcoin fiyatlarında devam eden düzeltmede sona gelindiğine dair analizler dikkat çekiyor. Yaklaşık 3 aydır devam eden düzeltme sezonunun sona erdiği ve trendin tekrardan pozitife döneceği iddia ediliyor.

Aşağıdaki grafikte haftalık Bitcoin fiyatları ile Stoch RSI değerlerini birlikte görüyoruz. Stoch RSI değerli Bitcoin fiyatlarında yaşanacak olası bir trend değişimine sinyal veriyor.

Bitcoin'deki bahar havası Bitcoin'deki bahar havasının nedenleri!

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.