1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Bitcoin’de yükseliş yakın diyen analistin işaret ettiği BTC ralli sebebi

Bitcoin’de yükseliş yakın diyen analistin işaret ettiği BTC ralli sebebi

Bitcoin’de yükseliş yakın diyen analistin işaret ettiği BTC ralli sebebi
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Önde gelen bir kripto para analisti, Bitcoin fiyatının yakında yükselişe geçebileceğini söylüyor. Bu tahmini destekleyen birden fazla kritik faktörü de açıklıyor. İşte, analistin ilgili açıklamaları ve BTC’de yükselişin sebebi olarak gösterdiği olaylar.


Bitcoin’de yükseliş yakın diyen analistin işaret ettiği BTC ralli sebebi

Popüler kripto para analisti ve trader Henrik Zeberg, Bitcoin ile ilgili yükseliş beklentilerini paylaşıyor. Bir dizi kilit faktör de analistin bu görüşlerini destekliyor. Zeberg, Twitter’de 111,400 takipçisi ile paylaştığı bir tweette, Bitcoin ile ABD bonoları arasındaki korelasyona dikkat çekiyor. Analist, aynı zamanda faiz oranlarında düşüş ve bunun ardından gelecek bono rallisi beklentisi olduğunu da ifade ediyor.

https://twitter.com/HenrikZeberg/status/1664252345851494401?s=20

Bu faktörlere dayanan Zeberg, Bitcoin’in yakın gelecekte güçlü bir ralli yapacağına inanıyor. Zeberg, bu analizini yaparken, Bitcoin’in farklı faiz oranları ortamındaki tarihi fiyat performansına bakıyor. Bunlar üzerinde şöyle bir sonuna varıyor. Faiz oranlarını yükseldiğinde BTC fiyatı zor anlar yaşar. Bunu 2021 yılı ve 2022 yıllarında gördük.

Güncel Bitcoin teknik analizi, BTC dolar fiyat grafiği: Bitcoin ne kadar olur?

Ancak faiz düştüğünde geçmiş veriler kripto para fiyatlarının iyi bir performans sergilediğini ortaya koyuyor. Analist aynı zamanda Bitcoin ile ABD bonoları arasındaki pozitif korelasyona da dikkat çekiyor. Buna göre, yaklaşan faiz indirimleri ve ardından gelecek bono rallilerinin Bitcoin fiyatına pozitif etkisi olacak.

Bu arada Bitcoin ise son dönemlerde belirli bir aralıkta iniş ve çıkışlar yapıyor. BTC fiyatındaki son hareketler ve güncel Bitcoin analizi için bakınız:

İlgili – Bitcoin fiyatının geldiği kritik bölge: Güncel BTC teknik analizi

Kaynak

Etiketler: